Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

Jedná se o blog, názory redakce se nemusí s názory autora shodovat

Olomucium #2 Dědkovi s kloboukem - vyhni se obloukem!

neděle, 6. října 2019, 20:24

Sotva jsem vykročil před dům, div mě nesrazila červená sto dvacítka s károvaným baretem čouhajícím z poza volantu. No vida! Tu jsem neviděl, ani nepamatuji! Zasnil jsem se s úsměvem na tváři a pokračoval v cestě. Když jsem o kousek dál na přechodu pro chodce unikl smrti v podobě béžového žigulíku jen o vlásek, úsměv mi začal tuhnout. Co to dneska...?!

Ulice plné zmateně popojíždějících automobilů a zástupy pestrobarevných šusťákovek směřujících k botanické zahradě mi napověděly, že to přišlo... Období, kdy každý znalý Olomoučan vytahuje auto z garáže jen v případě tepenného krvácení z konečníku je opět tady.

Třídenní festival květeny a zvířectva na výstavišti Flora odstartoval před dvěma dny a proměnil tak Olomouc v noční můru všech řidičů, kteří se snaží po víkendu stráveném na jachtě procpat zpět ke svému obydlí. 

Ale co, když už jsem venku, tak se tam zajdu podívat. Abych vyjádřil svůj nesouhlas se čtyř korunovým zdražením jízdného, jdu ty dvě zastávky na protest pěšky. 

Před vstupem se schovávám v davu prostějovských turistů vyzbrojených hromadnou vstupenkou a pronikám do areálu. V prvním stánku si poroučím pivo a dávám se do řeči s jedním ze stánkařů, který se mě snaží přemluvit ke koupi kaktusu. Svých snah zanechal, až když se mi ho konečně podařilo přesvědčit o tom, že mi minulý týden zdechla i umělá květina.

Po hodině marného hledání Durmanu a Chvojovníku Čínského jsem seznal názoru, že jsem si letošní Floru užil už do syta a je na čase vyrazit domů. A protože si myslím, že jsem svým prvním bojkotem vyslal Dopravnímu podniku dosti jasnou zprávu, nebylo potřeba v protestu pokračovat. Koupil jsem si předražený lístek a nasedl na šestnáctku, která připomínala pojízdné arboretum. 

Původně jsem chtěl zavzpomínat na páteční vinné slavnosti, které jsem navštívil na Dolním náměstí, ale nejde to, protože jsem navštívil páteční vinné slavnosti na Dolním náměstí.

Napsal(a) X Y

Štítky blog, olomouc

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísníPravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

středa, 16. října 2019, 15:02Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě...

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdneVeterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

středa, 16. října 2019, 14:19Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy...

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především mužeElektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

středa, 16. října 2019, 11:42Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o