Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

Hledáme páníčka: Podívejte se na nejnovější přírůstky v olomouckých útulcích

úterý, 8. března 2016, 14:15

Máme tu pro vás novou rubriku! Každé úterý zveřejníme na Olomoucké Drbně několik fotek nalezených mazlíčků, kteří skončili v některém z olomouckých útulků. Chtěli bychom, aby se o nich dozvědělo co nejvíce lidí a v tom nejlepším případě, aby našli svůj nový domov, kde o ně bude tím nejlepším způsobem postaráno.

Olomoucký útulek - Liga na ochranu zvířat ČR

Kontakt na útulek:

Adresa: Areál letiště, Neředínská ul., Olomouc
Tel.: 585 418 484
Pohotovost 776 462 998
Otevřeno: 14.00-16.00h
E-mail: olomouc.utulek-loz@seznam.cz

Lájoš


Starší pejsek jménem Lájoš má 10 roků, byl nalezen v prosinci 2015 v Hranicích na Moravě. Lájoš je malého vzrůstu a je vhodný i do bytu, k lidem je milým společníkem a má rád i ostatní psy. Je po operaci, kdy mu byl odstraněn močový kámen a je nutno jej po zbytek života krmit speciálními granulemi, aby se zabránilo vzniku nového kamene.

Bary


Čtyřletá fenka kavkazského ovčáka byla nalezena v prosinci 2015 v Horce nad Moravou. Svým velkým vzrůstem sice budí respekt, je to však velmi společenský pes, který vyžaduje společnost lidí.

Astra


Starší fenka boxera byla nalezena 4. 3. 2016 v Olomouci a stále se hledá její majitel. Fenka má na těle nádory. Pokud se majitel Astry nenajde, fenka bude nabízena k adopci.

 

Pomocné ruce

Kontakt na Pomocné ruce:

Adresa: Jungmannova 1, Olomouc
Tel.: 777902575
E-mail: pomocne.ruce@seznam.cz
FB stránky: Pomocné ruce Olomouc z.s.

Ebinka


Ebinka je osmiměsíční fenka křížence malé velikosti. Za svůj život si toho zatím moc neužila. Nechodila na procházky, nikdo si s ní nehrál a nevěnoval se jí. Stále byla zavřená v bytě, většinou sama jen s kočičími kamarády. Zpočátku je bázlivá, ale protože je to ještě zvědavé štěně, rychle se otrká a stane se z ní hravý mazel. Na vodítku tahá, ale to se při pravidelných procházkách zlepší. Venkovní svět teprve poznává, a proto se leká každého zvuku. Potřebovala by k aktivním lidem, kteří by ji vynahradili to, co všechno dosud zameškala, a u kterých by byla právoplatným členem rodiny.

Želvíra


 

Želvíra je nesmírně mazlivá, ani ne roční kočička, která žila schovaná pod mostem přes Moravu, kde se jí nemilosrdně někdo zbavil. Silně naříkala a vykukovala po kolemjdoucích, aby se k nim mohla přidat. Protože měla veliký hlad, nevadil jí ani pejsek a došla s ním a paničkou až domů, kde dostala něco k snědku. Vše zhltala a spokojeně usnula.

 Želvíra si, bohužel, ze svého pobytu na ulici přinesla i zranění, pravděpodobně po srážce s autem. Měla zlomenou nožičku. Tu už má v pořádku.  Vzhledem k tomu, že u ní byly pozorovány stupňující se problémy s dýcháním, absolvovala další vyšetření, kterými byla zjištěna brániční kýla. Ta způsobila poškození přepážky mezi břichem a hrudníkem a následné přesunutí orgánů z břicha do hrudníku.

Následovala náročná operace, při které musela být Želvíra připojena k umělé plicní ventilaci, která za ni dýchala. Pokud by to tak nebylo, došlo by po otevření dutiny břišní ke kolapsu plic a udusila by se. Jednalo se o velmi závažný zákrok a opravdu jsme se o kočičku báli.

Naštěstí se operace, která trvala několik hodin, povedla,  orgány  se podařilo vrátit do dutiny břišní a zároveň pan doktor Želvíru i vykastroval.

Snad si z tohoto zranění odnese jen jizvu na bříšku. Je to moc milá kočička, vrněla dokonce i při vyšetření. Teď musí mít klidový režim a po vytažení stehů bude připravena odejít do nového domova.

Ája


Ája je devítiměsíční kočička, která je momentálně v depozitu nejdéle ze všech. Přišla jako divoké koťátko se svojí sestřičkou Májou. Obě holky se dlouho bály lidského pohlazení a proto také nemohly najít nový domov. Teď už se nebojí, nechá se pohladit a je ten největší raubíř. Její sestřička Mája jí 6.3.2016 odešla do adopce a Ája zůstala sama a zoufale čeká, až si i pro ni někdo přijde a nabídne jí milující domov.

O čem píše Drbna.cz

Lví král v tuzemských kinech porazil Spider-ManaLví král v tuzemských kinech porazil Spider-Mana

Lví král v tuzemských kinech porazil Spider-Mana

pondělí, 22. července 2019, 16:11V čele víkendové návštěvnosti českých kin vystřídal další kapitolu filmové série Spider-Man:...

Na Slovensku začal soud s Ruskem a Kočnerem za padělání směnekNa Slovensku začal soud s Ruskem a Kočnerem za padělání směnek

Na Slovensku začal soud s Ruskem a Kočnerem za padělání směnek

pondělí, 22. července 2019, 14:44Kočner, kterého policie letos v březnu obvinila také z objednání loňské vraždy novináře Jána...

Rapper Leo Beránek částečně popřel obžalobu, která ho viní ze dvou napadeníRapper Leo Beránek částečně popřel obžalobu, která ho viní ze dvou napadení

Rapper Leo Beránek částečně popřel obžalobu, která ho viní ze dvou napadení

pondělí, 22. července 2019, 13:21Soud dnes začal projednávat případ amatérského thaiboxera a rappera Lea Beránka, kterému hrozí až...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o