Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

Vrchní soud v Olomouci se bude zabývat napadením zpěváka Michala Hrůzy

středa, 24. června 2015, 09:56

Olomoucký vrchní soud se dnes bude zabývat loňským napadením zpěváka Michala Hrůzy ve Stodolní ulici v Ostravě.

Před odvolacím soudem se kvůli němu bude zodpovídat dvacetiletý Patrik Kaifáš, který zpěváka podle obžaloby uhodil pěstí. Hrůza utrpěl po incidentu vážné poranění hlavy. Krajský soud mladíka poslal na tři roky do vězení, všechny strany se odvolaly. V případě dalšího účastníka konfliktu, Kaifášova bratrance Nikolase Agoratsiose, už nabyl uložený podmíněný trest právní moci.

Po Kaifášově ráně zpěvák upadl a utrpěl vážné zranění hlavy. Podstoupil náročnou operaci a teprve letos na jaře začal zase vystupovat. Kaifášovi hrozilo vězení od pěti do 12 let. Obžalován byl totiž původně z vydírání, podle žalobce chtěl útokem Hrůzovi zabránit, aby zavolal policii. Podle krajského soudu se to ale nepotvrdilo, právní kvalifikaci tedy zmírnil. Potrestán byl za těžké ublížení na zdraví se sazbou tři roky až deset let. Podle rozhodnutí krajského soudu má Kaifáš navíc zaplatit zpěvákovi téměř 500.000 korun jako odškodnění za bolestné a uhradit pojišťovně náklady léčby.

Kaifášův bratranec Nikolas Agoratsios, další účastník konfliktu, dostal roční podmínku s odkladem na 2,5 roku. Po tuto dobu mu soud zakázal pít alkohol. Proti tomuto rozhodnutí se obě strany na místě vzdaly práva na odvolání.

Zdroj: ČTK

O čem píše Drbna.cz

Babiš uvedl, že by nepřijal abolici, debata o tom je nesmyslnáBabiš uvedl, že by nepřijal abolici, debata o tom je nesmyslná

Babiš uvedl, že by nepřijal abolici, debata o tom je nesmyslná

Dnes, 17:13Premiér Andrej Babiš (ANO) zopakoval, že by nepřijal abolici, tedy prezidentské zastavení svého...

V Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadechV Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadech

V Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadech

Dnes, 09:26Bazén naplněný PET lahvemi včera patřil k atrakcím zábavného programu v brněnské spalovně. Děti do...

Lidé mohou nákupem hraček pomoci nemocným dětemLidé mohou nákupem hraček pomoci nemocným dětem

Lidé mohou nákupem hraček pomoci nemocným dětem

Dnes, 09:20Nadační fond Kapka naděje připravil charitativní akci, která by měla před Vánocemi pomoci dětem v...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o