Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

Opilý muž napadl čtyřiaosmdesátiletou příbuznou, škrtil ji a bil do hlavy

pondělí, 16. listopadu 2015, 14:21

Na konci minulého týdne napadl sedmatřicetiletý muž svou čtyřiaosmdesátiletou příbuznou. Pěstmi ji bil do hlavy, škrtil ji a vyhrožoval, že ji zabije. Ženě se nakonec podařilo uprchnout ze svého bytu k sousedce.

Muž napadl seniorku v jejím bytě v jedné z obcí na Prostějovsku v pátek 13. listopadu.

Celý incident vznikl hádkou, která se strhla v bytě krátce po poledni. Ta přerostla ve fyzický kontakt. „Ženu uchopil zezadu pod krkem za mikinu, začal ji škrtit a nejméně dvakrát ji udeřil pěstí do hlavy. Při tomto na ženu křičel, že ji zabije," popsal situaci policejní preventista František Kořínek.

Když seniorku muž pustil, ta využila situace a uprchla ze svého bytu k sousedce. Muž poté opustil byt. Za několik hodin se však vrátil. Tentokrát se vloupal do domu, konkrétně do technické místnosti domu. Tam usnul a v ranních hodinách byl zadržen policisty, kteří na místo byli přivolání. Při dechové zkoušce muži bylo naměřeno 0,62 promile alkoholu v dechu.

V připadě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok za přečin nebezpečné vyhrožování. Je rovněž podezřelý z trestného činu porušování domovní svobody, za což mu hrozí až dva roky pobytu za mřížemi.

O čem píše Drbna.cz

Babišova vláda po 17 hodinách jednání ustála hlasování o nedůvěřeBabišova vláda po 17 hodinách jednání ustála hlasování o nedůvěře

Babišova vláda po 17 hodinách jednání ustála hlasování o nedůvěře

Dnes, 08:10Vláda ANO a ČSSD ustála i druhé hlasování o nedůvěře. Opozici, která schůzi iniciovala kvůli...

FOTO: Greenpeace vtrhlo na valnou hromadu ČEZ. Jedna z aktivistek přišla v převleku za uhlíFOTO: Greenpeace vtrhlo na valnou hromadu ČEZ. Jedna z aktivistek přišla v převleku za uhlí

FOTO: Greenpeace vtrhlo na valnou hromadu ČEZ. Jedna z aktivistek přišla v převleku za uhlí

středa, 26. června 2019, 14:55Dnešní valnou hromadu energetické společnosti ČEZ přerušil na 45 minut protest aktivistů ekologické...

GLOSA: Vážně se na drahém koncertě světové kapely máme spokojit se špatným zvukem?GLOSA: Vážně se na drahém koncertě světové kapely máme spokojit se špatným zvukem?

GLOSA: Vážně se na drahém koncertě světové kapely máme spokojit se špatným zvukem?

středa, 26. června 2019, 14:32Zvuk byl strašný… fronty před vstupem… přestřelená kapacita. Tahle slova, to už je takřka...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o