Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

Krajský soud otevřel případ dlouhodobého týrání ženy a dvou dětí

pondělí, 30. ledna 2017, 15:00

Před olomouckým krajským soudem dnes stanul jednačtyřicetiletý muž obžalovaný z dlouhodobého týrání někdejší partnerky a svých dvou nezletilých dětí v obci na Vsetínsku. Muž podle obžaloby svou rodinu týral sedm let. Ženu fyzicky napadal, snažil se ji izolovat od okolí, napadal i její rodinné příslušníky a zastrašoval její spolupracovníky.

Jeho malé děti si z chování otce odnesly podle znalců posttraumatickou poruchu. Podle obžaloby jim pálil hračky, zamykal je samotné v domě a rovněž je bil. Muž je obžalován ze tří trestných činů.

Podle žalobkyně Michaely Šokové muž svou o šest let starší partnerku psychicky i fyzicky týral od roku 2007 do roku 2014. "Opakovaně ji zesměšňoval, fyzicky napadal, sprostě jí před dětmi nadával, vyhrožoval jí umístěním v psychiatrické léčebně a zakázal jí stýkat s rodinou," uvedla žalobkyně. Muž fyzicky napadl i její rodinné příslušníky a ženě znemožňoval chodit do zaměstnání, uvádí obžaloba. "Zastrašoval její spolupracovníky, poškodil jí vozidlo, pálil oblečení a věci a házel po ní předměty," řekla státní zástupkyně. Ženě zároveň vyhrožoval, aby proti němu nevypovídala, jinak jí vypíchne oči a uřeže končetiny.

Zodpovídá se i z toho, že šest let týral od útlého věku i své dvě malé děti, které také opakovaně bil. "Děti se opakovaně pomočovaly, pálil jim hračky, zamykal je samotné v domě, nesměly chodit ven, byly zcela odloučené od svých vrstevníků, říkal jim, že musí trpět za svou matku," uvedla státní zástupkyně. U dívenky i chlapce rozpoznali znalci psychickou posttraumatickou poruchu, která se mimo jiné projevovala strachem z otce a poruchami spánku.

Muž je obžalován z týrání osoby žijící ve společném obydlí, ze zločinu týrání svěřené osoby a z maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Ve třetím případě je stíhán za své jednání od jara 2014, kdy nerespektoval předběžné opatření zlínského okresního soudu. Bývalou partnerku i přes zákaz soudu opakovaně kontaktoval a denně projížděl úmyslně pomalou jízdou kolem jejich domu, ze kterého byl vykázán, a upozorňoval na sebe troubením. Žena se nakonec odstěhovala do azylového domu.

Obžalovaný dnes před soudem svou vinu popřel. "Odmítám to, ničeho jsem se nedopustil," uvedl. Tvrdil, že se o své děti staral dobře a obvinění je pomstou jeho tehdejší partnerky za to, že nechtěl platit dluhy, které měla u lichvářských společností. Případem se měl původně soud zabývat do čtvrtka, kvůli nemoci obhájce jej však musel odročit na začátek března.

Čtěte více:

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com

O čem píše Drbna.cz

Slovácký rok v Kyjově trhal návštěvnické rekordy. Příští ročník se bude konat už za dva rokySlovácký rok v Kyjově trhal návštěvnické rekordy. Příští ročník se bude konat už za dva roky

Slovácký rok v Kyjově trhal návštěvnické rekordy. Příští ročník se bude konat už za dva roky

Dnes, 16:02Více než 30 tisíc lidí dorazilo o víkendu na jubilejní dvacátý ročník folklorních slavností...

Vládní protidrogová koordinátorka čelí podezření z plagiátorstvíVládní protidrogová koordinátorka čelí podezření z plagiátorství

Vládní protidrogová koordinátorka čelí podezření z plagiátorství

Dnes, 15:42Vládní protidrogová koordinátorka Jarmila Vedralová čelí podezření, že opsala část své bakalářské a...

Po letech na útěku v českém vězení. Muž se skrýval ve FranciiPo letech na útěku v českém vězení. Muž se skrýval ve Francii

Po letech na útěku v českém vězení. Muž se skrýval ve Francii

Dnes, 14:04Díky intenzivní mezinárodní policejní spolupráci byl muž vypátrán a na základě evropského...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o