Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

Hořelo v hotelu Arigone, požár se obešel bez zranění

čtvrtek, 12. června 2014, 16:45

V Olomouci včera odpoledne hořelo v části hotelu Arigone v centru města. Oheň zasáhl jeden z balkonů a poškodil také plášť budovy. Z hotelu bylo preventivě evakuováno zhruba dvacet hostů, nikdo nebyl zraněn.

Podle informací hořelo v nedávno otevřené přístavbě hotelu v horní části obrácené do dvorního traktu. Hustý černý kouř byl vidět z širokého okolí. Mluvčí hasičů Vladimíra Hacsiková  řekla, že výše škody ani příčina požáru zatím není známa. 
   

Podle hasiče, který v hotelu zasahoval, hořel balkon v podkroví hotelu. Díky rychlému zásahu hasičů se oheň nerozšířil do dalších částí hotelu."Shořelo hlavně obložení a vybavení balkonu. Odhaduji, že škoda bude v desítkách tisíc korun," řekl novinářům. Na balkoně zůstala po požáru vypálená díra až na betonový základ.
   

Zahraniční hosté, kteří postávali na ulici před hotelem, z jehož dveří čouhaly požární hadice, se zájmem sledovali zásah hasičů a někteří si jejich práci natáčeli na mobilní telefony.
   

Hotel Arigone stojí v Univerzitní ulici u centra města. Přístavba hotelu byla otevřena před dvěma lety v září. K původnímu hotelu s 39 pokoji tak přibylo dalších 14 pokojů s 28 lůžky. Majitel hotelu Zdeněk Vránek tehdy řekl, že nová část byla vybudována v proluce mezi domy, kde vzniklo zároveň parkoviště. Náklady vyšly zhruba na 42 milionů korun.

Výše škody byla předběžně vyčíslena na 300.000 korun, příčina vzniku požáru se šetří.

O čem píše Drbna.cz

ROZHOVOR: Stěžovat si, ale nic nedělat, to je česká povaha. Chceme to změnit, říká iniciátor protestu Rezek proti vedení fotbaluROZHOVOR: Stěžovat si, ale nic nedělat, to je česká povaha. Chceme to změnit, říká iniciátor protestu Rezek proti vedení fotbalu

ROZHOVOR: Stěžovat si, ale nic nedělat, to je česká povaha. Chceme to změnit, říká iniciátor protestu Rezek proti vedení fotbalu

Dnes, 14:16Je jedním z iniciátorů nedělního protestu v nižší fotbalové soutěži, kdy hráči Opočna a Přepych v...

Do některých škol v ČR chodí tisíc dětí, do jiných míň než desetDo některých škol v ČR chodí tisíc dětí, do jiných míň než deset

Do některých škol v ČR chodí tisíc dětí, do jiných míň než deset

Dnes, 11:34Velikosti škol v Česku jsou velmi rozdílné. Zatímco do těch největších může chodit i víc než tisíc...

Skupina Rewe, majitel Exim Tours, kupuje CK FischerSkupina Rewe, majitel Exim Tours, kupuje CK Fischer

Skupina Rewe, majitel Exim Tours, kupuje CK Fischer

Dnes, 10:02Německá skupina Rewe, majitel Exim Tours, kupuje od skupiny KKCG českého miliardáře Karla Komárka...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o