Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

Olomoučtí celníci zadrželi zásilku s téměř půl kilem pervitinu

sobota, 5. července 2014, 11:26

Celníci zadrželi na trase mezi Mohelnicí a Olomoucí zásilku s téměř půl kilogramem pervitinu. Našli ho v osobním voze, v němž jeli dva Vietnamci. Droga byla ukryta v modelu policejního autíčka. Takové množství pervitinu by mělo na černém trhu hodnotu okolo půl milionu korun, řekla dnes mluvčí Celního úřadu pro Olomoucký kraj Marie Bortlová.

Osobní auto BMW s polskou poznávací značkou zastavila celní hlídka na konci minulého týdne při běžné kontrole. Vůz neměl dálniční kupón. Pasažéři na sebe upozornili svým nervózním chováním. Celníci se proto rozhodli zkontrolovat vnitřní prostor auta. "Za zadním sklem ležela plastová hračka - model policejního auta, která obsahovala černý igelitový sáček převázaný
lepicí páskou. Když celníci sáček rozbalili, našli v něm 405 gramů látky, která při orientační zkoušce reagovala jako pervitin,"
uvedla mluvčí.
   

Celníci zboží zajistili a případ šetří specialisté olomoucké expozitury Celní protidrogové jednotky. Za nedovolenou výrobu a jiné nakládání s psychotropními látkami a s jedy mužům hrozí až deset let vězení.
   

Podle Bortlové nejde o ojedinělý případ, kdy olomoučtí celníci zadrželi v terénu zásilky omamných psychotropních látek. Od ledna letošního roku zajistili 8400 tablet s pseudoefedrinem, 410 gramů pervitinu, 200 gramů marihuany a 52 lysohlávek.

Zdroj: ČTK

O čem píše Drbna.cz

SOUTĚŽ: Na původu záleží. České kuře, Vodňanské kuřeSOUTĚŽ: Na původu záleží. České kuře, Vodňanské kuře

SOUTĚŽ: Na původu záleží. České kuře, Vodňanské kuře

Dnes, 18:39Valí se na vás ohromná množství reklam snažící se zaujmout vaši pozornost? Rádi byste vybrali to...

STUDIE: Neobydlených bytů jsou v Praze nižší jednotky procentSTUDIE: Neobydlených bytů jsou v Praze nižší jednotky procent

STUDIE: Neobydlených bytů jsou v Praze nižší jednotky procent

Dnes, 11:51Podíl neobydlených bytů na celkovém bytovém fondu v Praze jsou nižší jednotky procent. Vyplývá to...

Zeman vyznamená Klause či Kusturicu, Babiš již seznam podepsalZeman vyznamená Klause či Kusturicu, Babiš již seznam podepsal

Zeman vyznamená Klause či Kusturicu, Babiš již seznam podepsal

Dnes, 09:47Bývalý prezident Václav Klaus, válečný veterán Emil Boček, srbský filmový režisér Emir Kusturica...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o