Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

Soud potrestal muže z Šumperska za smrt ženy osmi lety vězení

čtvrtek, 19. prosince 2013, 14:18

Za smrt mladé ženy si Miroslav Sita z Šumperska odpyká v nejpřísnějším typu věznice osm let. Rozhodl o tom dnes olomoucký krajský soud. Žena zemřela v únoru na otok mozku po masivním krevním výronu. Před svou smrtí byla podle znalců několikrát napadena. Podle soudu jí zranění způsobil právě Sita, se kterým v té době žila. Usvědčily jej nepřímé důkazy.

Muže soud poslal do vězní za ublížení na zdraví. "Kromě osmiletého trestu ve věznici se zvýšenou ostrahou jsme mu uložili také ambulantní protialkoholickou a protitoxickou léčbu," řekl ČTK soudce Eduard Ondrášek.

Soudce uvedl, že proti muži nestála žádná přímá výpověď svědka, i tak jej prý usvědčuje řada nepřímých důkazů. Jde například o chomáč zakrvácených vlasů zemřelé ženy, které se našly u něj doma. "V té době byli spolu, nikdo jiný tak kromě jeho staré matky nebyl. Ta využila svého práva a odmítla vypovídat," uvedl soudce.

Podle obžaloby muž ženu opakovaně napadal od poloviny února do 18. února v rodinném domě jeho matky. Lékaři rozpoznali nejméně tři samostatné útoky údery pěstí do hlavy a těla. Ženě útočník způsobil řadu zranění, oděrek, krevních výronů či zlomeninu nosu. Napadená zemřela 18. února, bezprostřední příčinou její smrti byl otok mozku, který vznikl v důsledku tupého poranění hlavy.

Sita, který pracoval jako údržbář, svou vinu před soudem popřel. Tvrdil, že ženu nikdy neudeřil ani nezbil. Podle výpovědí svědků však prý napadal již dříve svou předešlou přítelkyni i svou matku. Sita je kromě tohoto případu stíhán také v Šumperku kvůli drogám a loupežnému přepadení.

Zdroj: ČTK

O čem píše Drbna.cz

Střelba v Utrechtu má podle starosty tři mrtvé a devět zraněnýchStřelba v Utrechtu má podle starosty tři mrtvé a devět zraněnýchAktualizováno před hodinou

Střelba v Utrechtu má podle starosty tři mrtvé a devět zraněných

Dnes, 11:46Tři mrtvé a devět zraněných, z nich tři jsou ve vážném stavu, si dnes vyžádala střelba v tramvaji v...

VIDEO: Zbrojováci půjdou opět společně darovat krev. Pokusí se vytvořit nový rekordVIDEO: Zbrojováci půjdou opět společně darovat krev. Pokusí se vytvořit nový rekord

VIDEO: Zbrojováci půjdou opět společně darovat krev. Pokusí se vytvořit nový rekord

Dnes, 14:48Fanoušci a hráči Zbrojovky půjdou letos opět po roce společně darovat krev. Klub chce přitom...

Babiš: Stát s podporou pro nákup elektromobilů občany nepočítáBabiš: Stát s podporou pro nákup elektromobilů občany nepočítá

Babiš: Stát s podporou pro nákup elektromobilů občany nepočítá

Dnes, 13:41Stát v současnosti neuvažuje o podpoře na nákup elektromobilů pro fyzické osoby. Bude pokračovat ve...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o