Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

Soud potrestal muže z Šumperska za smrt ženy osmi lety vězení

čtvrtek, 19. prosince 2013, 14:18

Za smrt mladé ženy si Miroslav Sita z Šumperska odpyká v nejpřísnějším typu věznice osm let. Rozhodl o tom dnes olomoucký krajský soud. Žena zemřela v únoru na otok mozku po masivním krevním výronu. Před svou smrtí byla podle znalců několikrát napadena. Podle soudu jí zranění způsobil právě Sita, se kterým v té době žila. Usvědčily jej nepřímé důkazy.

Muže soud poslal do vězní za ublížení na zdraví. "Kromě osmiletého trestu ve věznici se zvýšenou ostrahou jsme mu uložili také ambulantní protialkoholickou a protitoxickou léčbu," řekl ČTK soudce Eduard Ondrášek.

Soudce uvedl, že proti muži nestála žádná přímá výpověď svědka, i tak jej prý usvědčuje řada nepřímých důkazů. Jde například o chomáč zakrvácených vlasů zemřelé ženy, které se našly u něj doma. "V té době byli spolu, nikdo jiný tak kromě jeho staré matky nebyl. Ta využila svého práva a odmítla vypovídat," uvedl soudce.

Podle obžaloby muž ženu opakovaně napadal od poloviny února do 18. února v rodinném domě jeho matky. Lékaři rozpoznali nejméně tři samostatné útoky údery pěstí do hlavy a těla. Ženě útočník způsobil řadu zranění, oděrek, krevních výronů či zlomeninu nosu. Napadená zemřela 18. února, bezprostřední příčinou její smrti byl otok mozku, který vznikl v důsledku tupého poranění hlavy.

Sita, který pracoval jako údržbář, svou vinu před soudem popřel. Tvrdil, že ženu nikdy neudeřil ani nezbil. Podle výpovědí svědků však prý napadal již dříve svou předešlou přítelkyni i svou matku. Sita je kromě tohoto případu stíhán také v Šumperku kvůli drogám a loupežnému přepadení.

Zdroj: ČTK

O čem píše Drbna.cz

Největší negativa jablonecké přehrady? Záchody i vzhled stánkůNejvětší negativa jablonecké přehrady? Záchody i vzhled stánků

Největší negativa jablonecké přehrady? Záchody i vzhled stánků

Dnes, 15:48Přehradní nádrž Mšeno je srdcem Jablonce. V létě je u ní hlava na hlavě. Denně k ní míří desítky...

VIDEO: Chcete vidět mrtvé lidi? Vyfotit si je? Německý policista vyškolil českého řidičeVIDEO: Chcete vidět mrtvé lidi? Vyfotit si je? Německý policista vyškolil českého řidiče

VIDEO: Chcete vidět mrtvé lidi? Vyfotit si je? Německý policista vyškolil českého řidiče

Dnes, 15:10Statisíce shlédnutí získalo během krátké doby video, na kterém němečtí policisté „školí“ českého a...

PRŮZKUM: Dezinformací na českých webech před eurovolbami nepřibyloPRŮZKUM: Dezinformací na českých webech před eurovolbami nepřibylo

PRŮZKUM: Dezinformací na českých webech před eurovolbami nepřibylo

Dnes, 14:24Dezinformací na českých webech v souvislosti s volbami do Evropského parlamentu kvůli volbám přes...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o