Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

ROZHOVOR: Práce v cukrárně v Globusu není vždycky jen sladká. Pokud ji ale člověk dělá s chutí, stojí za to. Zkusíte to?

pondělí, 3. října 2016, 15:20

Zákusky z Globusu jsou oblíbenými a žádanými výrobky. Populárními je dělá zvláště jejich kvalita a ruční výroba. Kdo ale stojí za těmito pochoutkami, a co všechno obnáší práce v prostředí cukrárny? To vše nám prozradila paní Jana Tvrdá, vedoucí oddělení, která zde pracuje už šestým rokem.

Jak jste se dostala k práci cukrářky v olomouckém Globusu?
Vystudovala jsem cukrářský obor a hned po škole jsem tady nastoupila do práce. Byla to cukrárna v Globusu, ale tehdy patřila jiné německé firmě, která pekla a vyráběla cukrářské výrobky pouze pro Globus, od roku 2010 si vše vyrábí a peče Globus sám. Po deseti letech jsem odešla a nějakou dobu jsem pracovala u soukromého podnikatele. Pak jsem se ale vrátila sem, nejdříve do kavárny, a pak do cukrárny.

Takže jste měla určitý kariérní postup?
Ano. Jak už jsem řekla, začala jsem v kavárně v Globusu, kde jsem byla jen jako brigádnice. Poté jsem přestoupila do cukrárny, a tam už jsem dělala, na co jsem vyučená. Postupem času jsem sbírala zkušenosti a taky se nám různě měnili lidé, jedni odešli a místo nich zase nastoupili noví, kteří se zaučovali, a tak jsem se vypracovala až na pozici vedoucí cukrárny.

A co přesně vaše práce obnáší?
Tvoříme zákusky nejrůznějšího druhu. Pečeme si vlastní korpusy, plníme je a následně zdobíme. Ručně vyrábíme vlastně veškeré ovocné a šlehačkové řezy, které se v Globusu prodávají. Některé druhy cukrovinek, jako třeba laskonky a rakvičky, jen dohotovujeme, jejich základy nám dováží. Chystáme zákusky jak do prodejny, tak do naší kavárny.

Dostanete se i do přímého kontaktu se zákazníky?
Ne to ne, pracujeme jen v cukrárně, která je od prostor prodejny oddělená.  Akorát někdy, když chtějí například zákazníci v kavárně vědět složení výrobku, tak mě obsluha zavolá, abych jim to řekla.

Kolik pracovníků v cukrárně Globus je?
Je nás tady pět stálých zaměstnanců s tím, že jen dva jsou na plný úvazek, další dva na zkrácený a jeden na poloviční. Plus u nás pracují i brigádníci, kteří nám nyní vypomáhají.

Takže vás v cukrárně není dostatek?
Bohužel není. Ideální stav by byl, kdybychom měli asi sedm stálých zaměstnanců. Takže momentálně sháníme nové pracovníky.

Pro koho je práce vhodná?
U nás v cukrárně může dělat prakticky kdokoliv, koho ta práce baví. Nemusí mít ani vyučení v oboru. Máme případy, že k nám přijdou vyloženě "necukráři" a všechno se naučí.  Za pár měsíců se rozkoukají a do roka už ovládají všechnu práci. Člověk musí jen chtít. Navíc my všichni se učíme prakticky pořád, protože přicházejí nové výrobky a my se je musíme naučit dělat.

Máte jako pracovnice v Globusu nějaké zaměstnanecké výhody?
Ano. Dostáváme stravenky, simkarty do telefonů, díky kterým máme levné volání. Každoročně se pořádá raut pro všechny zaměstnance Globusu, což je příležitost pro pobavení a také se zde potkáváme s lidmi z ostatních oddělení. Jezdíme třeba i na minigolf a letos jsme byli v Hrubé Vodě na bobové dráze, kde jsme měli i občerstvení, a to se mně osobně líbilo moc. Navíc, leckdo by si mohl myslet, že v tak velkém podniku se platí lidem málo, opak je však pravdou – jsem spokojená. Máme pevně daný 13. plat, slevy na nákup nepotravinářského zboží v Globusu, či slevy pro zaměstnance u našich partnerů. 

A v čem se liší práce cukráře u soukromého podnikatele a v Globusu?
U soukromníka je to dobré v tom, že má člověk prostor si s těmi výrobky více pohrát, případně vymyslet něco vlastního. V Globusu máme pevně dané, z čeho se mají výrobky skládat, jak mají vypadat a do kdy musí být hotové. Ale velký rozdíl je v platovém ohodnocení. Když jsem pracovala u soukromníka, tak jsem dostávala minimální mzdu a několikrát i se zpožděním. A proto jsem taky odešla. Bylo to prostě: zaplatím, až budu mít. A to se v Globusu nestane, tady se plat pohybuje na úrovni nejlepších míst v Olomouckém kraji.

Takže jste se svou prací spokojená?
Rozhodně. Vyzkoušela jsem si i alternativu u soukromníka, a tak mám s čím porovnávat. Vybrala jsem si prostě to lepší. Práce je sice někdy náročná, ale já ji dělám ráda.

Hledáte práci? Podívejte se na aktuálně nabízené volné pozice v Globusu!

Kontaktní formulář pro práci v cukrárně Globus či na jiné pozici:

O čem píše Drbna.cz

Desetitisíce lidí se od rána zapojily do sbírky potravinDesetitisíce lidí se od rána zapojily do sbírky potravin

Desetitisíce lidí se od rána zapojily do sbírky potravin

sobota, 18. května 2019, 20:10Desetitisíce lidí se dnes od rána zapojily v obchodech do celonárodní Sbírky potravin. Zájem byl...

Švýcarská policie zadržela Petra Krause z kauzy Mostecké uhelné, je ve vězeníŠvýcarská policie zadržela Petra Krause z kauzy Mostecké uhelné, je ve vězení

Švýcarská policie zadržela Petra Krause z kauzy Mostecké uhelné, je ve vězení

sobota, 18. května 2019, 13:06Švýcarská policie zadržela v úterý na ženevském letišti Petra Krause, kterého švýcarská justice...

I ošklivá zelenina má šanci! Paběrkování po brněnsku zachrání ročně tuny přebytečných plodinI ošklivá zelenina má šanci! Paběrkování po brněnsku zachrání ročně tuny přebytečných plodin

I ošklivá zelenina má šanci! Paběrkování po brněnsku zachrání ročně tuny přebytečných plodin

sobota, 18. května 2019, 12:30Kedlubna nakřivo nebo malé zelí. Obchody je nechtějí, přestože se tyto plodiny dají ještě využít....

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o