Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

Chci se okamžitě vrátit do ligy, tvrdí Kalvoda

pondělí, 9. června 2014, 12:02

Podle očekávání se novým trenérem Olomouce stal Leoš Kalvoda, bývalý kouč Znojma. Bývalý hráč Sigmy se v posledním působišti rozloučil, odmítl nabídku Bohemianst Praha a chce pomoci klubu svého srdce zpět mezi elitu. V nejkratším možném termínu. „Sigma do ligy patří,“ tvrdí nový trenér, který Sigmu vedl naposledy před třinácti lety a v ligovém dresu odehrál 180 zápasů.

 

Nabídek bylo více. Co rozhodlo pro Sigmu?

Rozhodl jsem se srdcem. V Olomouci jsem se dostal do velkého fotbalu. Teď bych Sigmu do první ligy rád zpátky přivedl. V klubu jsem byl před jednatřiceti lety, když se do nejvyšší soutěže postupovalo. Chci být i u dalšího postupu. Bylo by hezké, kdyby se kruh takovým způsobem uzavřel.


Co se třeba udělat nejdříve aby se to podařilo?
Rozhodovat bude přístup hráčů. Bez ohledu na to co bylo, dostanou šanci všichni. Budu ale přísný. Hráči musí za klub dýchat. To je základ. Vysvětlíme si to hned na začátku přípravy. Nastavíme jasná pravidla s jediným cílem. Tím je postup.

Kdy začne příprava áčka na novou sezonu?
Začínáme 18. června. Druhá liga začíná později, proto jsem hráčům prodloužil volno o pár dnů. V posledních týdnech zažili hodně stresů.

Ve druhé lize se hodně sází na bojovnost. Je jiná, než ta první. Jak bude těžké postoupit?
Hodně. S tím musíme počítat. Ve druhé lize je hodně vyrovnaných týmů. S tím se budeme muset vyrovnat.

Máte představu v jaké sestavě půjdete do nové sezony?
Myslím, že se kádr příliš nezmění. K tomu se vrátí někteří fotbalisté z hostování. Všichni dostanou šanci přesvědčit, že se budou za Sigmu rvát. Jinak odejdou.

O čem píše Drbna.cz

Jak bydlí Češi v regionech? Nejspokojenější jsou v obcích do tisíc obyvatelJak bydlí Češi v regionech? Nejspokojenější jsou v obcích do tisíc obyvatel

Jak bydlí Češi v regionech? Nejspokojenější jsou v obcích do tisíc obyvatel

Dnes, 14:43Rozdíly mezi kraji panují především s ohledem na typ bydlení. Zatímco ve Středočeském nebo Zlínském...

DRBNA NA CESTÁCH: 3500 tun křišťálu, zlatem protkaný závěs a 1100 místností. Takhle si žil rumunský diktátorDRBNA NA CESTÁCH: 3500 tun křišťálu, zlatem protkaný závěs a 1100 místností. Takhle si žil rumunský diktátor

DRBNA NA CESTÁCH: 3500 tun křišťálu, zlatem protkaný závěs a 1100 místností. Takhle si žil rumunský diktátor

Dnes, 13:18Tří miliony tun mramoru, 3500 tun křišťálu na 480 lustrech a 1400 stropních světlech a mnoha...

Den s terénními pracovnicemi: Je výhodnější vyměnit jehlu, než léčit žloutenkuDen s terénními pracovnicemi: Je výhodnější vyměnit jehlu, než léčit žloutenku

Den s terénními pracovnicemi: Je výhodnější vyměnit jehlu, než léčit žloutenku

Dnes, 11:23Den jsem strávil s terénními pracovnicemi Helenou a Ilonou ze Společnosti Podané ruce. Nejen u...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o