Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

V Přerově se slavnostně otevře nové školní sportoviště. Radní si zahrají fotbal s přerovskými sportovci

středa, 25. září 2019, 19:00

Radní ve sportovních dresech vyběhnou v pátek 4. října na nové fotbalové hřiště u Základní školy Za Mlýnem, aby poměřili své síly s týmem přerovských fotbalových osobností.

Utkání, které začne úderem půl jedenácté, se stane součástí slavnostního otevření nového školního sportoviště – a podívat se na radní v „kopačkách“ mohou i občané, kteří budou mít volné páteční dopoledne. Ještě předtím, od deseti hodin, vyzkoušejí fotbalový pažit žáci druhé a třetí třídy této školy. Odpoledne pak bude pokračovat program, na nějž jsou zváni i rodiče.

„Otevření hřiště jsme pojali slavnostně, radní výzvu - zahrát si fotbal s legendami -ochotně přijali. Počítáme s tím, že se zapojí i dvě radní - ženy. Na atraktivní utkání se přijede podívat i hejtman Olomouckého kraje,“ řekl náměstek přerovského primátora Petr Kouba. V odpolední části se pak mohou zájemci těšit na další fotbalové utkání – tentokrát žáků ze čtvrté a páté třídy, které startuje ve 12 hodin. Poté je na programu sportovní odpoledne, které si užijí především děti z družiny, chybět nebudou ukázky kroužků, které škola nabízí – miniházené, basketbalu a dalších.

„Revitalizace školního hřiště byla zahájena v březnu letošního roku a dokončena 30. srpna. Investiční náklady dosáhly částky 23 milionů 579 tisíc korun,“ vzpomněl primátor města Petr Měřínský. Zároveň doplnil, že hřiště se sportovišti bude primárně využíváno pro výuku tělesné výchovy a odpoledne zde žáci školy se sportovním zaměřením budou trénovat – a navíc se předpokládá, že od jara bude kurty s umělým povrchem za předem stanovených podmínek využívat i veřejnost.

A jaká nová či zmodernizovaná sportoviště se na školním hřišti nacházejí? „Je tu hřiště na malou kopanou s travnatým povrchem a přilehlé multifunkční hřiště s umělým povrchem, kde lze hrát tenis, volejbal, či streetball. Nechybí atletická běžecká dráha se čtyřmi dráhami, sektor skoku do dálky – a pro nejmenší děti bylo vytvořeno hřiště, na němž je houpačka, kolotoč, trampolína a skákací panák,“ řekla Ivana Pinkasová z přerovského magistrátu.

V ceně, které město za nové sportoviště zaplatilo, jsou i lavičky, odpadkové koše, oplocení, buňka pro správce, vybudování retenční nádrže a podobně. A hřiště má i jednu vychytávku - obnovená travnatá plocha hřiště je totiž doplněna automatickým závlahovým systémem, který je zásobován nově postavenou přípojkou z vodního toku Strhanec. 

Tisková zpráva | Zdroj prerov.eu

Štítky hřiště, sportoviště, Přerov, sport, utkání

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísníPravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

středa, 16. října 2019, 15:02Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě...

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdneVeterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

středa, 16. října 2019, 14:19Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy...

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především mužeElektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

středa, 16. října 2019, 11:42Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o