Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

Během fotbalového zápasu mezi Uničovem a Zlínem lítaly mezi sedící diváky světlice

čtvrtek, 29. srpna 2019, 13:30

Ve čtvrtek 28. sprna se v Uničově konal zápas MOL Cupu mezi SK Uničov a Fastav Zlín. Během zápasu, který skončil 4:1 pro Zlín, musela proti výtržníkům zasahovat policie.

„V průběhu opatření řešili policisté případ narušení průběhu organizovaného fotbalového utkání. Ze skupinky osob, která šla k hlavní tribuně, někdo odhodil zapálenou světlici směrem k sedícím divákům. Tato osoba poté utekla. Další osoba z této skupinky již držela v ruce hořící světlici a chystala se ji odhodit. Policisté díky okamžitému zákroku zabránili dalšímu případnému protiprávnímu jednání, případným škodám na zdraví či majetku," řekla mluvčí policie Irena Urbánková.

Muže policisté vyzvali, aby svého jednání zanechal. Ten se však začal ohánět rukama, a snažil se světlici odhodit. Nakonec ji hodil na zem. Policisté ho za použití donucovacích prostředků zpacifikovali a zadrželi, neboť se aktivně bránil a snažil se utéct. Provedli u něj orientační dechovou zkoušku a naměřili mu přes 0,3‰ alkoholu v dechu. Následně zjistili jeho totožnost. Jednalo se o devětadvacetiletého muže z Hodonínska.

Zjistili i to, že mladý muž byl za obdobné jednání v nedávné minulosti soudem odsouzen a potrestán. Ještě téhož dne mu ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření ze spáchání přečinu výtržnictví, za který mu, v případě prokázání viny a odsouzení, hrozí trest odnětí svobody až na tři léta. Při uvedené události nedošlo ke zranění osob. 

Napsal Jakub Wittka | Foto pexels.com

Štítky světlice, fotbal, Uničov, Zlín, výtržnosti, policie

O čem píše Drbna.cz

Zastupitelé Prahy 5 odvolali starostu Mazura i radníZastupitelé Prahy 5 odvolali starostu Mazura i radní

Zastupitelé Prahy 5 odvolali starostu Mazura i radní

Dnes, 12:28V čele Prahy 5 skončila dosavadní rada v čele se starostou Danielem Mazurem (Piráti). Zastupitelé...

PRŮZKUM: Česká společnost je rozdělena do šesti sociálních třídPRŮZKUM: Česká společnost je rozdělena do šesti sociálních tříd

PRŮZKUM: Česká společnost je rozdělena do šesti sociálních tříd

Dnes, 11:39Česká společnost je rozdělena do šesti společenských tříd, které se liší složením svých zdrojů a...

O ekologického Oskara bojuje deset projektů. Kvalita přihlášených projektů každým rokem rosteO ekologického Oskara bojuje deset projektů. Kvalita přihlášených projektů každým rokem roste

O ekologického Oskara bojuje deset projektů. Kvalita přihlášených projektů každým rokem roste

Dnes, 10:08Celkem deset inovativních projektů soupeří v ekologické soutěži E.ON Energy Globe, která letos...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o