Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

Rallye Rejvíz v Jeseníkách vyhrály posádky zdravotníků z jižní Moravy, USA a Košic

neděle, 26. května 2019, 16:00

Letošní ročník mezinárodní soutěže záchranářů Rallye Rejvíz vyhrály posádky z Česka, USA a Slovenska. S nástrahami soutěže, která se od středy do soboty odehrávala v Koutech nad Desnou na Šumpersku, si poradily nejlépe z téměř osmi desítek záchranářských tymů z 15 zemí a tří kontinentů. Kromě nich své zkušenosti prověřilo také téměř šest desítek policistů, informoval mluvčí soutěže Jiří Pavlík.

Účastníky čekalo přes deset denních a tři noční odborné úkoly z urgentní medicíny, při jejichž plnění museli postupovat jako při reálném výjezdu zdravotnické záchranné služby. „Zdravotníci si museli poradit například s několika zraněnými po útoku žárlivého manžela, s dekompenzovaným schizofrenikem ohrožujícím vlastní rodinu, s dítětem otráveným jedem na krysy nebo sekundárním leteckým převozem vážně nemocného pacienta či s resuscitací sedmiletého dítěte po tonutí v řece," popsal mluvčí závodu.

Čekalo je také ošetřování zraněných po nehodě dvou automobilů, resuscitace muže s propíchnutou plící nebo těžké poranění rogalisty po pádu na sjezdovku. Museli přitom správně vyhodnotit situaci na místě události, zvolit odpovídající pracovní postup, stanovit diagnózu, zahájit léčbu či určit správné směrování pacienta do zdravotnického zařízení.

Hlavní soutěž je rozdělena do pěti kategorií. V národní soutěži posádek rychlé lékařské pomoci zvítězil tým Zdravotnické záchranné služby Jihomoravského kraje. „Ve volné soutěži posádek rychlé lékařské pomoci zvítězili lékaři a zdravotníci ze sdružení Mischung Professional. Mezi posádkami rychlé zdravotnické pomoci se v národní části vedlo nejlépe zdravotníkům ze slovenské Záchranné služby Košice," uvedl Pavlík.

V mezinárodní soutěži posádek s lékařem kraloval stejně jako loni kanadsko-slovenský tým tvořený záchranáři z Essexu a slovenské Nemocnice svatého Michala. Kategorii posádek bez lékaře opanoval americký tým z Miramar Fire Rescue department, doplnil mluvčí závodu.

Souběžně s hlavní soutěží se uskutečnilo i klání pro dvoučlenné prvosledové policejní hlídky, které se prolínalo v několika úkolech se záchranářskou soutěží. V této části zabodoval tým z pražské pohotovostní motorizované jednotky.

Rallye Rejvíz má své kořeny na Zlatohorsku, kde se vyprofilovala ve velké mezinárodní setkání záchranářů. Podle organizátorů úkoly vycházejí ze skutečných výjezdů záchranné služby, které se někde ve světě staly.

Napsal(a) ČTK | Foto FB Rallye Rejvíz

Štítky zdraví, soutěž, záchranná, Šumpersko

O čem píše Drbna.cz

Finanční správa omezí činnost 33 finančních úřadůFinanční správa omezí činnost 33 finančních úřadů

Finanční správa omezí činnost 33 finančních úřadů

čtvrtek, 19. září 2019, 09:45Finanční správa omezí v prvním pololetí příštího roku činnost 33 finančních úřadů. Úřady budou...

Česka pojišťovna a pojišťovna Generali se do konce roku propojíČeska pojišťovna a pojišťovna Generali se do konce roku propojí

Česka pojišťovna a pojišťovna Generali se do konce roku propojí

čtvrtek, 19. září 2019, 09:42Česka pojišťovna (ČP) a pojišťovna Generali, které v Česku působí v rámci světové pojišťovací...

PRŮZKUM: Půl pro, půl proti. Češi se v názoru na prohlubování evropské integrace neshodujíPRŮZKUM: Půl pro, půl proti. Češi se v názoru na prohlubování evropské integrace neshodují

PRŮZKUM: Půl pro, půl proti. Češi se v názoru na prohlubování evropské integrace neshodují

čtvrtek, 19. září 2019, 09:15Češi jsou rozdělení v názoru na to, zda by se měla dál prohlubovat evropská integrace. Pro větší...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o