Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

Olomoučtí siláci opět uspěli na Mistrovství Evropy v Rakousku. Folprecht i Maceášik zvítězili

úterý, 27. června 2017, 09:00

V době od 12.-17.6.2017 se konal v rakouském Telfsu vrchol jarní části sezóny, a to WUAP Mistrovství Evropy 2017 v benchpressu, silovém trojboji a mrtvém tahu. V telfské sportovní hale si dala dostaveníčko powerlifterská evropská špička.

Olomouc měla své zastoupení v podobě dvou našich závodníků a ještě jednoho z nedalekých Pohořelic ve společné výpravě z Moravy. Naši závodníci se opět velmi úspěšně a statečně prali mezi evropskou elitou závodníků. 

Jako první se představil v úterý 13.6. pohořelický rodák, česká powerlifterská a kaskadérská legenda Karel Schoř, který v disciplíně RAW mrtvý tah zatáhnul v úctyhodném věku 61 let v novém světovém rekordu 185kg, tento výkon mu zároveň stačil i na 1. místo v kategorii Masters M60-64 do 82.5kg. Karel se nám představil rovněž i ve čtvrtek 15.6. v disciplíně RAW bench-press. Zde zopakoval svůj úspěch z úterý a výkonem 135kgkategorii Masters M60-64 do 82.5kg rovněž zvítězil.

 Další na řadu přišel olomoucký ostřílený závodník Petr „Macin“ Maceášik, který se představil dva dny po sobě, ve čtvrtek 15.6. v bench-pressu a v pátek 16.6. v trojboji. Ve čtvrtek navázal na úspěch Karla a zvítězil v RAW bench-pressu výkonem 210kg v kategorii Masters M40-44 do 100kg. Petrovi se dařilo i následující den v pátek v trojboji, kde výkony RAW dřep 230kg, bench-press 200kg, mrtvý tah 280kg, znamenaly celkový součet 710kg, který stačil také na 1. místo v kategorii Masters M40-44 do 100kg. Bench-press, mrtvý tah i celkový součet znamenal zároveň i nový světový rekord v této federaci a kategorii.  

 A jako poslední nastoupil v sobotu 17.6. známý olomoucký zkušený trojbojař Petr „Folis“ Folprecht, který se představil v trojboji v kategorii RAW Open do 110kg. Folis svým 3. jarním závodem navázal na dva předchozí úspěchy a dokázal i v ostřejší mezinárodní konkurenci vyhrát svou váhovou kategorii a rovněž i absolutní vítězství. Jarní část sezóny završil pomyslným "hattrickem" absolutních vítězství, po dvou předchozích nyní přišlo i absolutní vítězství na Mistrovství Evropy federace WUAP. Při 105kg tělesné váhy dokázal RAW dřepnout 340kg (WR), zabenchovat 175kg a v mrtvém tahu potáhnout 337.5kg. Celkový součet v trojboji byl 852.5kg (WR). Ve dřepu a v celkovém součtu v trojboji vytvořil nové světové rekordy této federace, v mrtvém tahu si potáhnul nový osobní rekord). O titul mistra a absolutního mistra Evropy bojoval Petr „Folis“ Folprecht doslova až do posledního pokusu soutěže s mladým maďarským závodníkem, kde muselo dojít i k velkému taktizovaní, které se nakonec Petrovi vyplatilo a tituly zůstaly doma.

 Naši závodníci úspěšně reprezentovali Českou republiku a ani nyní se neztratili v ostřejší evropské konkurenci a pobrali velmi cenná umístění.

Čtěte více:

Tisková zpráva

O čem píše Drbna.cz

STATISTIKA: Řidiči ve špatném zdravotním stavu způsobí tisíc nehod ročněSTATISTIKA: Řidiči ve špatném zdravotním stavu způsobí tisíc nehod ročně

STATISTIKA: Řidiči ve špatném zdravotním stavu způsobí tisíc nehod ročně

Dnes, 13:15Přes tisíc dopravních nehod ročně je zapříčiněno špatným zdravotním stavem řidičů. Motoristé podle...

Drtivá většina zrakově postižených osob jsou senioři, dotykové telefony nenaplňují jejich potřebyDrtivá většina zrakově postižených osob jsou senioři, dotykové telefony nenaplňují jejich potřeby

Drtivá většina zrakově postižených osob jsou senioři, dotykové telefony nenaplňují jejich potřeby

Dnes, 12:15Jan Šimík je jedním ze společníků mladé české firmy BlindShell, která se zabývá vývojem mobilních...

Škoda chce letos v Česku zvýšit prodej o desetinu na 93 400 autŠkoda chce letos v Česku zvýšit prodej o desetinu na 93 400 aut

Škoda chce letos v Česku zvýšit prodej o desetinu na 93 400 aut

Dnes, 11:43Škoda Auto letos plánuje v Česku prodat kolem 93 400 aut, což je o téměř 11 procent více než loni....

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o