Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

Pokud nakrmíte v Přerově kočku, hrozí vám pokuta v řádu statisíců

pátek, 29. května 2015, 10:50

Přerovská radnice řeší problém s přemnoženými kočkami. Město sice rozjelo na začátku května takzvaný kastrační program, toulavá zvířata se však odborníkům v ulicích města nedaří pochytat. Důvodem je to, že jsou překrmená. Úředníci proto nyní hrozí lidem, kteří je budou i přes varování krmit, pokutou až do výše 200.000 korun.

Kastrační program, který měl Přerovu od toulavých koček pomoci, spustilo město v květnu. Radnice kastrací zvířat chtěla zabránit jejich dalšímu přemnožení, kočky chtěla také nechat naočkovat a odsvrabit. Nakoupené boxy na jejich odchyt však zejí prázdnotou. Zvířata o návnady totiž nemají zájem, protože jsou překrmená. "Lidé nám pořád kočky přikrmují. Přežraná zvířata pak nejdou na návnadu, nedají se chytit, takže ani kastrace není možná," uvedla Michaela Kašíková z magistrátu.

Problém se podle zástupců radnice týká zejména Kainarovy a Šrobárovy ulice, kde lidé i přes zákaz a upozornění kočky stále přikrmují. Zvířata pak nemají potřebu hledat potravu jinde, klece na odchyt jsou tak nevyužité. "Klec s devíti boxy stála 30.000 korun, ale zatím nebyla využita ani v jednom případě. Apelujeme proto na občany, aby kočky nepřikrmovali. Škodí tím samotným zvířatům i lidem," řekl jednatel Technických služeb města Přerova Bohumír Střelec.

Radnice již do některých domů vyvěsila upozornění o tom, že město může za přikrmování volně žijících a zdivočelých zvířat na veřejném prostranství uložit pokutu až do výše 200.000 korun.

O plošné kastraci toulavých koček rozhodlo vedení města v březnu. Radnice původně plánovala, že po odchytu budou zvířata převezena do útulku, kde se o ně postará zvěrolékař. Po kastraci tam měla zůstat zhruba týden kvůli rehabilitaci, poté je chtěli odborníci vypustit zpět do míst, kde byla odchycena. Město plánovalo, že ošetření a péče o jednu odchycenou kočku bude stát 1500 korun, peníze již mělo vyčleněno v rozpočtu.

Zdroj: ČTK

O čem píše Drbna.cz

První vysokorychlostní tratě se začnou stavět v roce 2025První vysokorychlostní tratě se začnou stavět v roce 2025

První vysokorychlostní tratě se začnou stavět v roce 2025

neděle, 19. května 2019, 14:59První vysokorychlostní tratě z Prahy-Běchovic do Poříčan a z Přerova do Ostravy se mají začít...

Studené počasí končí, oteplí se. Bez deštníků se ale neobejdemeStudené počasí končí, oteplí se. Bez deštníků se ale neobejdeme

Studené počasí končí, oteplí se. Bez deštníků se ale neobejdeme

neděle, 19. května 2019, 14:14Studené počasí s podprůměrnými teplotami, které panovalo v první polovině května, podle meteorologů...

Zemanův tým odmítl další bezzásahové zónyZemanův tým odmítl další bezzásahové zóny

Zemanův tým odmítl další bezzásahové zóny

neděle, 19. května 2019, 11:29Expertní tým prezidenta Miloše Zemana se dnes na zámku v Lánech zabýval kůrovcovou kalamitou i...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o