Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

Prostějovští radní uvažují o omezení používání zábavní pyrotechniky na území města

sobota, 4. července 2015, 16:54

Prostějovská radnice uvažuje o regulaci používání zábavní pyrotechniky na území města. ČTK to řekl primátor Miroslav Pišťák (ČSSD). Na bouchající petardy, rachejtle a dělbuchy si stěžují někteří obyvatelé Prostějova, kteří kvůli tomu sepsali petici.

Radní se návrhem vyhlášky, která by používání zábavní pyrotechniky na území města regulovala, zabývali v tomto týdnu a rozhodnutí zatím nepadlo. "Je to poměrně složitá problematika. Střetávají se dva názory. Jeden hovoří o zákazu téměř všeho, což je i názor obyvatel, kteří podepsali petici. Podle druhého názoru by se zábavní pyrotechnika měla povolit aspoň v některé dny," uvedl Pišťák.

Radní budou o návrhu vyhlášky znovu jednat na příštím zasedání. "Můj osobní názor je ten, že by se zábavní pyrotechnika měla povolit na Silvestra. Tolerance je možná i v případě soukromé oslavy, která nenarušuje bezpečnost, akorát je tam problém s hlukem," míní Pišťák. Je podle něj třeba najít kompromis, kdy a za jakých podmínek bude možné zábavní pyrotechniku v Prostějově používat.

Měst, která mají vyhlášku omezující používání zábavní pyrotechniky, není v Olomouckém kraji mnoho. Zakázána je například ve Šternberku na Olomoucku, kde lidé mohou petardy odpalovat pouze na Silvestra a Nový rok. V ostatní dny musí požádat městský úřad o výjimku.

Podobný zákaz platil do roku 2005 také v Olomouci, avšak město vyhlášku nakonec zrušilo, protože podle ministerstva vnitra a krajského úřadu nebyla v souladu se zákony. Používání zábavní pyrotechniky v ulicích města se tak řídí přestupkovým zákonem. V noci se mohou lidé používající pyrotechniku dopustit přestupku týkajícího se rušení nočního klidu, přes den se může jednat o znečištění veřejného prostranství či o narušení soužití.

Zdroj: ČTK

O čem píše Drbna.cz

STATISTIKA: Řidiči ve špatném zdravotním stavu způsobí tisíc nehod ročněSTATISTIKA: Řidiči ve špatném zdravotním stavu způsobí tisíc nehod ročně

STATISTIKA: Řidiči ve špatném zdravotním stavu způsobí tisíc nehod ročně

Dnes, 13:15Přes tisíc dopravních nehod ročně je zapříčiněno špatným zdravotním stavem řidičů. Motoristé podle...

Drtivá většina zrakově postižených osob jsou senioři, dotykové telefony nenaplňují jejich potřebyDrtivá většina zrakově postižených osob jsou senioři, dotykové telefony nenaplňují jejich potřeby

Drtivá většina zrakově postižených osob jsou senioři, dotykové telefony nenaplňují jejich potřeby

Dnes, 12:15Jan Šimík je jedním ze společníků mladé české firmy BlindShell, která se zabývá vývojem mobilních...

Škoda chce letos v Česku zvýšit prodej o desetinu na 93 400 autŠkoda chce letos v Česku zvýšit prodej o desetinu na 93 400 aut

Škoda chce letos v Česku zvýšit prodej o desetinu na 93 400 aut

Dnes, 11:43Škoda Auto letos plánuje v Česku prodat kolem 93 400 aut, což je o téměř 11 procent více než loni....

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o