Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

Policisté odhalili pěstírnu konopí s tisícovkou rostlin

čtvrtek, 22. října 2015, 10:00

Prostějovští policisté odhalili ve svém regionu pěstírnu konopí s téměř tisícovkou rostlin. Podle kriminalistů se pěstírna nacházela v neobydleném domě. Podle policistů tak velká pěstírna přesahuje svým rozsahem hranice Olomouckého kraje.

"Pěstírna o tisícovce rostlinách není až tak běžná v rámci celé České republiky, zajímavá byla i typem pěstování," řekl dnes novinářům vedoucí prostějovského územního odboru Pavel Novák.

V prostorách domu byla vybudována pěstírna dvaapadesátiletým mužem, ve které policisté našli téměř tisícovku rostlin, z toho tři stovky vzrostlých rostlin, které byly připraveny ke sklizni.

"Pěstování bylo velmi sofistikované, rostliny byly pěstovány ve více místnostech. Byla zde místnost pro takzvané matky, ze kterých se provádělo řízkování, které bylo poté předáváno do školky. Až poté, co rostliny získaly určitý vzrůst, šly do samotné pěstírny, kde se dosahovalo vysoké kvality pěstovaných rostlin," řekl novinářům Haluza.

Pachatel využíval k pěstování také speciální vzduchotechniku a odsávání, důmyslný byl také systém zavlažování. "Pachatel nepěstoval rostliny v hlíně, ale v buničině, šlo o to rostliny co nejkvalitněji vypěstovat," dodal vedoucí odboru.

 

O čem píše Drbna.cz

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžekPraha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

pondělí, 21. října 2019, 14:47Hlavní město vypoví memorandum z loňského září se společností Lime, která v metropoli provozuje...

ANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýraANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýra

ANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýra

pondělí, 21. října 2019, 14:30Určitě to zná každý z vás. Chcete zaplatit za drobný nákup platební kartou a prodejce vám sdělí, že...

Stát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáháStát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáhá

Stát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáhá

pondělí, 21. října 2019, 13:23Ministerstvo financí zaplatilo víc než 70 tisíc korun jako pokutu za nezákonný postup prezidentské...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o