Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

Dopravní nehoda si vyžádala lehké zranění pěti osob, tři z nich byly děti

úterý, 23. srpna 2016, 10:10

Policie i zdravotnická záchranná služba musela řešit dopravní nehodu v obci Hradčany, která si vyžádala lehké zranění celkem pěti osob, z toho tří dětí.

Nehoda se stala v pondělí 22. 8. krátce po devatenácté hodině v centru obce Hradčany. Došlo k ní ke srážce dvou osobních automobilů na křižovatce tvaru „T“. „Třiatřicetiletá řidička osobního automobilu značky Chrysler do křižovatky vjela z vedlejší komunikace od obce Vřesovice v době, kdy křižovatkou po hlavní komunikaci od obce Dobromilice projížděl automobil značky Volkswagen,“ uvedl policejní mluvčí František Kořínek.

Zdravotnická záchranná služba Olomouckého kraje obdržela zprávu o nehodě formou datové zprávy, tedy z jiného operačního střediska. Operátoři zjistili, že se jedná o pravděpodobné zranění minimálně jednoho člověka. „Na místo dorazila posádka rychlé lékařské pomoci z výjezdového stanoviště v Prostějově. Zdravotníci na místě nalezli celkově pět zraněných osob z toho tří dětí a vyžádali si dojezd další posádky RZP z Prostějova. Všechna zranění byla nevážného charakteru, jednalo se o zhmožděniny v oblastech břicha a hrudníků, v jednom případě také o úraz horní končetiny v oblasti ramene,“ uvedl tiskový mluvčí Zdeněk Hošák. Zranění účastníci nehody byli odvezeni na oddělení chirurgické ambulance v Prostějově.

Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 120 tisíc korun. Alkohol byl u obou řidičů vyloučen provedenými dechovými zkouškami. Příčiny, okolnosti i míra zavinění dopravní nehody jsou předmětem dalšího policejního vyšetřování,“ dodal Kořínek.

Čtěte vice:

Napsal Petra Kornetová | Foto PČR

O čem píše Drbna.cz

STATISTIKA: Řidiči ve špatném zdravotním stavu způsobí tisíc nehod ročněSTATISTIKA: Řidiči ve špatném zdravotním stavu způsobí tisíc nehod ročně

STATISTIKA: Řidiči ve špatném zdravotním stavu způsobí tisíc nehod ročně

Dnes, 13:15Přes tisíc dopravních nehod ročně je zapříčiněno špatným zdravotním stavem řidičů. Motoristé podle...

Drtivá většina zrakově postižených osob jsou senioři, dotykové telefony nenaplňují jejich potřebyDrtivá většina zrakově postižených osob jsou senioři, dotykové telefony nenaplňují jejich potřeby

Drtivá většina zrakově postižených osob jsou senioři, dotykové telefony nenaplňují jejich potřeby

Dnes, 12:15Jan Šimík je jedním ze společníků mladé české firmy BlindShell, která se zabývá vývojem mobilních...

Škoda chce letos v Česku zvýšit prodej o desetinu na 93 400 autŠkoda chce letos v Česku zvýšit prodej o desetinu na 93 400 aut

Škoda chce letos v Česku zvýšit prodej o desetinu na 93 400 aut

Dnes, 11:43Škoda Auto letos plánuje v Česku prodat kolem 93 400 aut, což je o téměř 11 procent více než loni....

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o