Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

V Olomouckém kraji je nás zase o něco míň, počet obyvatel klesl na 634 208 obyvatel

pondělí, 12. prosince 2016, 13:30

V Olomouckém kraji od ledna do září klesl počet obyvatel o 512 na 634.208. Úbytek obyvatelstva způsobila migrace. Naopak počet narozených byl v Olomouckém kraji vyšší než zemřelých. Údaje dnes zveřejnil Český statistický úřad.

Počet obyvatel se za první tři čtvrtletí na území Olomouckého kraje zvýšil pouze na Olomoucku, v ostatních čtyřech okresech kraje klesl. Nejvyšší úbytek obyvatel vykázalo Šumpersko.

V Olomouckém kraji se letos od ledna do září podle ČSÚ narodilo 5156 dětí a zemřelo 4934 lidí. Z kraje se zároveň vystěhovalo 4141 obyvatel a přistěhovalo se jich pouze 3407.

Obyvatel Olomouckého kraje ubylo i v loňském roce, kdy se jejich počet kvůli migraci i přirozenému úbytku snížil bezmála o tisícovku na 634.720. Olomoucký kraj se dlouhodobě potýká s nízkými mzdami a poměrně vysokou nezaměstnaností.

Počet obyvatel České republiky za letos tři čtvrtletí stoupl o 18.584 na 10,572.427 lidí. Podílela se na tom zejména migrace, do Česka přistěhovalo o 12.600 lidí více, než se vystěhovalo. Nejvíce se přistěhovalo Slováků a Ukrajinců. Více lidí se také narodilo, než zemřelo.

Čtěte více:

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com

O čem píše Drbna.cz

Facebook oznámil uzavření řady falešných účtů a stránekFacebook oznámil uzavření řady falešných účtů a stránek

Facebook oznámil uzavření řady falešných účtů a stránek

Dnes, 14:20Internetový gigant Facebook v prvním čtvrtletí letošního roku celosvětově zrušil řadu falešných...

VIDEO: Zaměstnanec na jatkách mlátí krávy a sprostě na ně křičí. Společnost ho potrestalaVIDEO: Zaměstnanec na jatkách mlátí krávy a sprostě na ně křičí. Společnost ho potrestala

VIDEO: Zaměstnanec na jatkách mlátí krávy a sprostě na ně křičí. Společnost ho potrestala

Dnes, 14:10Aktivisté z hnutí Zvířata nejíme natočili záběry na jatkách společnosti Uzeniny Příbram. Video...

Podchod u budějckého Mercury přejde do správy města. Budou pro něj hledat nájemcePodchod u budějckého Mercury přejde do správy města. Budou pro něj hledat nájemce

Podchod u budějckého Mercury přejde do správy města. Budou pro něj hledat nájemce

Dnes, 11:24Prázdné obchody, popsané stěny a otlučená omítka. Taková je realita v podchodu u Mercury, který je...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o