Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

V Olomouckém kraji je nás zase o něco míň, počet obyvatel klesl na 634 208 obyvatel

pondělí, 12. prosince 2016, 13:30

V Olomouckém kraji od ledna do září klesl počet obyvatel o 512 na 634.208. Úbytek obyvatelstva způsobila migrace. Naopak počet narozených byl v Olomouckém kraji vyšší než zemřelých. Údaje dnes zveřejnil Český statistický úřad.

Počet obyvatel se za první tři čtvrtletí na území Olomouckého kraje zvýšil pouze na Olomoucku, v ostatních čtyřech okresech kraje klesl. Nejvyšší úbytek obyvatel vykázalo Šumpersko.

V Olomouckém kraji se letos od ledna do září podle ČSÚ narodilo 5156 dětí a zemřelo 4934 lidí. Z kraje se zároveň vystěhovalo 4141 obyvatel a přistěhovalo se jich pouze 3407.

Obyvatel Olomouckého kraje ubylo i v loňském roce, kdy se jejich počet kvůli migraci i přirozenému úbytku snížil bezmála o tisícovku na 634.720. Olomoucký kraj se dlouhodobě potýká s nízkými mzdami a poměrně vysokou nezaměstnaností.

Počet obyvatel České republiky za letos tři čtvrtletí stoupl o 18.584 na 10,572.427 lidí. Podílela se na tom zejména migrace, do Česka přistěhovalo o 12.600 lidí více, než se vystěhovalo. Nejvíce se přistěhovalo Slováků a Ukrajinců. Více lidí se také narodilo, než zemřelo.

Čtěte více:

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com

O čem píše Drbna.cz

Kaspersky: Falešná aplikace FaceApp šíří nevyžádanou reklamuKaspersky: Falešná aplikace FaceApp šíří nevyžádanou reklamu

Kaspersky: Falešná aplikace FaceApp šíří nevyžádanou reklamu

Dnes, 11:33Na internetu se objevila falešná aplikace, která se vydává za populární nástroj pro úpravu...

Polský zákazník skoupil jízdenky na celý vlakPolský zákazník skoupil jízdenky na celý vlak

Polský zákazník skoupil jízdenky na celý vlak

Dnes, 10:48Nespokojený zákazník polských drah vynaložil tisíce zlotých a hodiny svého času, aby skoupil...

KOMENTÁŘ: Spasíbo, soudruzi! Za nejlepší digitální osvětu posledních letKOMENTÁŘ: Spasíbo, soudruzi! Za nejlepší digitální osvětu posledních let

KOMENTÁŘ: Spasíbo, soudruzi! Za nejlepší digitální osvětu posledních let

Dnes, 10:28Chceš vidět, jak budeš vypadat za 40 let? Na. “Tyjo, celý můj tata. Neskutečný, to musí vidět...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o