Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

Hasičský záchranný sbor Olomouckého kraje představil své nové logo

čtvrtek, 4. května 2017, 08:15

K příležitosti čtvrtečního svátku sv. Floriána představili hasiči Olomouckého kraje svoje nové logo, které, počínaje stejným dnem, začnou také oficiálně používat.

Do této chvíle používali olomoučtí hasiči logo celorepublikové. „Úkolem nového loga není nahradit celorepublikový znak Hasičského záchranného sboru, ale bude sloužit ke konkrétní propagaci Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje, zejména pak při akcích pořádaných sborem," objasnila mluvčí hasičů Vladimíra Hacsiková.

Nové logo HZS Olomouckého kraje vyjadřuje na první pohled jasnou vazbu na Olomoucký kraj (pětilistá květina z loga Olomouckého kraje). Přesto však použitý symbol není pětibarevný jako v logu Olomouckého kraje, ale je použit v barvě loga. Pět okvětních lístků květiny symbolizuje pět územních odborů HZS Olomouckého kraje.

Štít (pavéza) je symbolem ochrany. Svůj význam plní i rozdělení textu HZS Olomouckého kraje do 4 řádků, kdy každý řádek samostatně vyjadřuje určitý smysl.

Autorem loga je Jan Koráb, grafické studio Koráb.

Čtěte více:

 

Tisková zpráva | Foto HZSOL - facebook

O čem píše Drbna.cz

Facebook oznámil uzavření řady falešných účtů a stránekFacebook oznámil uzavření řady falešných účtů a stránek

Facebook oznámil uzavření řady falešných účtů a stránek

Dnes, 14:20Internetový gigant Facebook v prvním čtvrtletí letošního roku celosvětově zrušil řadu falešných...

VIDEO: Zaměstnanec na jatkách mlátí krávy a sprostě na ně křičí. Společnost ho potrestalaVIDEO: Zaměstnanec na jatkách mlátí krávy a sprostě na ně křičí. Společnost ho potrestala

VIDEO: Zaměstnanec na jatkách mlátí krávy a sprostě na ně křičí. Společnost ho potrestala

Dnes, 14:10Aktivisté z hnutí Zvířata nejíme natočili záběry na jatkách společnosti Uzeniny Příbram. Video...

Podchod u budějckého Mercury přejde do správy města. Budou pro něj hledat nájemcePodchod u budějckého Mercury přejde do správy města. Budou pro něj hledat nájemce

Podchod u budějckého Mercury přejde do správy města. Budou pro něj hledat nájemce

Dnes, 11:24Prázdné obchody, popsané stěny a otlučená omítka. Taková je realita v podchodu u Mercury, který je...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o