Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

Jeseník zvažuje prodej pozemku v centru, aby podpořil stavbu bytů

středa, 28. srpna 2019, 20:30

Prodej rozlehlé stavební parcely v centru Jeseníku zvažuje tamní radnice, aby tímto způsobem podpořila zatím slabou bytovou výstavbu ve městě. Na pozemku by v případě jeho prodeje developerské společnosti mohl být postaven bytový dům. Sdělil to vedoucí oddělení investic radnice Jiří Uher. Případný prodej pozemku bude muset schválit zastupitelstvo. Výstavba bytů na Jesenicku zaostává podle statistik za ostatními okresy v kraji.

„Zvažujeme možnost zveřejnění záměru prodat pozemek na Dukelské ulici nad budovou městské policie. Nyní se konzultují bližší podmínky," uvedl Uher. Pozemek má rozlohu 3000 metrů čtverečních a je vybaven inženýrskými sítěmi. Má také podle radnice vhodnou polohu, v jeho okolí je veškerá občanská vybavenost.

„Byli jsme na zkušené v Pacově, kde se toto městečko na Vysočině rozhodlo řešit bytovou výstavbu formou spolupráce s developerem. Tato cesta se nám jeví jako přínosná. Jsme ale úplně na začátku, zvažujeme různé varianty řešení tak, aby byly výhodné pro všechny strany," doplnil místostarosta Tomáš Vlazlo (Jeseník srdcem).

V Jeseníku je nyní v různé fázi rozpracováno několik projektů bytové výstavby. Například v lokalitě Luční II bude už brzy k dispozici 14 parcel pro rodinné domy. S těmi se počítá také v Raisově ulici, kde jsou pozemky určeny pro zástavbu bytovými i rodinnými domy. Nejdál je projekt Bydlení Na Pile, který čítá 21 rodinných domů. Do této části města směrem na Rejvíz se bude zanedlouho stěhovat první rodina.

Bytová výstavba v horském okrese Jeseník dlouhodobě výrazně zaostává za ostatními částmi Olomouckého kraje. V prvním pololetí tam byla podle údajů Českého statistického úřadu zahájena stavba 41 bytů, zatímco v celém Olomouckém kraji jich bylo 1214. Nejvíce zahájených bytů statistici od ledna do června evidují na Olomoucku, a to 683.

Napsal(a) ČTK | Foto jesenik.org

Štítky reality, správa, byty, Jeseník

O čem píše Drbna.cz

Zastupitelé Prahy 5 odvolali starostu Mazura i radníZastupitelé Prahy 5 odvolali starostu Mazura i radní

Zastupitelé Prahy 5 odvolali starostu Mazura i radní

Dnes, 12:28V čele Prahy 5 skončila dosavadní rada v čele se starostou Danielem Mazurem (Piráti). Zastupitelé...

PRŮZKUM: Česká společnost je rozdělena do šesti sociálních třídPRŮZKUM: Česká společnost je rozdělena do šesti sociálních tříd

PRŮZKUM: Česká společnost je rozdělena do šesti sociálních tříd

Dnes, 11:39Česká společnost je rozdělena do šesti společenských tříd, které se liší složením svých zdrojů a...

O ekologického Oskara bojuje deset projektů. Kvalita přihlášených projektů každým rokem rosteO ekologického Oskara bojuje deset projektů. Kvalita přihlášených projektů každým rokem roste

O ekologického Oskara bojuje deset projektů. Kvalita přihlášených projektů každým rokem roste

Dnes, 10:08Celkem deset inovativních projektů soupeří v ekologické soutěži E.ON Energy Globe, která letos...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o