Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

Prostějovská nemocnice letos investuje 55 milionů korun do LDN i přístrojů

neděle, 17. února 2019, 13:00

Nemocnice Prostějov letos plánuje investovat zhruba 55 milionů korun do stavby nové LDN i přístrojového vybavení. Loni investovala více než 50 milionů korun do vybavení, budov a technologií. Největší investicí roku 2018 byla rekonstrukce dětského oddělení za 20 milionů, řekla dnes ČTK ředitelka Nemocnice Prostějov Marie Marsová.

„V roce 2019 plánujeme v Nemocnici Prostějov obnovit přístrojové vybavení za více než 30 milionů korun a také plánujeme posílit IT technologie, abychom postupně přecházeli na elektronicky vedenou zdravotnickou dokumentaci," uvedla Marsová. Prostřednictvím informačních technologií budou v nemocnici přenášena data o laboratorních vyšetřeních, konsiliích, předepsaných lécích a ošetřovatelské dokumentaci, aby je měli k dispozici všichni lékaři a zdravotní sestry pečující o pacienty.

Nemocnici v Prostějově má spolu se zdravotnickými zařízeními v Přerově a Šternberku prostřednictvím společnosti Středomoravská nemocniční v pronájmu od Olomouckého kraje společnost Agel ocelářského magnáta Tomáše Chrenka. Členem skupiny Agel je od jara roku 2016 také nemocnice v Jeseníku.

Nemocnice se zároveň chystá v červenci otevřít oddělení s 24 lůžky následné péče a paliativní jednotkou. Vybudování čtvrté stanice LDN bude největší investiční akcí nemocnice pro letošní rok. „Všechny pokoje budou bezbariérové, budou vybaveny vlastním sociálním zařízením, klimatizací a televizory. Finanční rámec celé investiční akce je 25 miliónů korun a finance poskytl Olomoucký kraj," uvedl Pavel Gottwald ze společnosti Středomoravská nemocniční, pod kterou Nemocnice Prostějov patří.

V loňském roce Nemocnice Prostějov obnovila elektricky polohovatelná lůžka, matrace a infuzní techniku. Operační sály vybavila anesteziologickými přístroji a novou chirurgickou operační věží. Gynekologicko-porodní oddělení získalo nový 3D ultrazvuk a nové vybavení mají i nadstandardní pokoje. Očnímu oddělení byl pořízen nový operační mikroskop, investice směřovaly i do obnovy laboratorní techniky.

Nemocnice má nyní 501 lůžek a téměř tři desítky ambulancí. O pacienty pečuje více než 150 lékařů, 390 sester a porodních asistentek a dalších 300 zaměstnanců z řad zdravotnického i nezdravotnického personálu. V roce 2018 nemocnice zabezpečila téměř 20.000 hospitalizací a v ambulantní péči lékaři provedli přes 244.000 vyšetření. V Nemocnici Prostějov loni přišlo na svět 895 dětí.

Napsal(a) ČTK

Štítky ČR, nemocnice, Nemocnice Prostějov, investice

O čem píše Drbna.cz

První vysokorychlostní tratě se začnou stavět v roce 2025První vysokorychlostní tratě se začnou stavět v roce 2025

První vysokorychlostní tratě se začnou stavět v roce 2025

neděle, 19. května 2019, 14:59První vysokorychlostní tratě z Prahy-Běchovic do Poříčan a z Přerova do Ostravy se mají začít...

Studené počasí končí, oteplí se. Bez deštníků se ale neobejdemeStudené počasí končí, oteplí se. Bez deštníků se ale neobejdeme

Studené počasí končí, oteplí se. Bez deštníků se ale neobejdeme

neděle, 19. května 2019, 14:14Studené počasí s podprůměrnými teplotami, které panovalo v první polovině května, podle meteorologů...

Zemanův tým odmítl další bezzásahové zónyZemanův tým odmítl další bezzásahové zóny

Zemanův tým odmítl další bezzásahové zóny

neděle, 19. května 2019, 11:29Expertní tým prezidenta Miloše Zemana se dnes na zámku v Lánech zabýval kůrovcovou kalamitou i...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o