Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

V biokoridoru Hloučela bude vybudováno hřiště pro discgolf

neděle, 8. září 2019, 13:00

Prostějovská radnice nechá v biokoridoru Hloučela za necelých 700.000 korun vybudovat discgolfové hřiště. Plocha pro discgolf, při kterém se hráči speciálními létajícími disky trefují do kovových košů, zatím v Prostějově a okolí není. Radní už odsouhlasili zadání této zakázky pražské firmě HEPA group. Řekl to primátorův náměstek Jiří Rozehnal.

Investice podle Rozehnala zahrnuje úpravy zeleně na ploše hřiště i instalaci herního zařízení. Po dokončení bude hřiště předáno do správy organizaci Sportcentru DDM. „Celkové náklady na realizaci návrhu jsou propočteny na zhruba 676 tisíc korun," podotkl Rozehnal.

Discgolf je obdobou klasického golfu a získává si v Česku velkou popularitu. Na novém hřišti v Prostějově bude devět samostatných herních košů včetně popisů a velké informační tabule.

Radnice discgolfové hřiště plánuje v biokoridoru Hloučela už delší dobu. V roce 2017 musel být projekt nakonec odložen. S hřištěm v této části města totiž nesouhlasila Agentura ochrany přírody a krajiny.

Vedení agentury tehdy upozornilo, že projekt discgolfového hřiště není v souladu s podmínkami výzvy operačního programu Životní prostředí, z něhož je zeleň v biokoridoru Hloučela financována. Vedení města proto muselo v biokoridoru najít jiné vhodné místo pro vybudování hřiště.

Napsal(a) ČTK | Foto wikipedia.com

Štítky ČR, rekreace, příroda, sporty, zajímavosti, správa, Prostějov

O čem píše Drbna.cz

Zastupitelé Prahy 5 odvolali starostu Mazura i radníZastupitelé Prahy 5 odvolali starostu Mazura i radní

Zastupitelé Prahy 5 odvolali starostu Mazura i radní

Dnes, 12:28V čele Prahy 5 skončila dosavadní rada v čele se starostou Danielem Mazurem (Piráti). Zastupitelé...

PRŮZKUM: Česká společnost je rozdělena do šesti sociálních třídPRŮZKUM: Česká společnost je rozdělena do šesti sociálních tříd

PRŮZKUM: Česká společnost je rozdělena do šesti sociálních tříd

Dnes, 11:39Česká společnost je rozdělena do šesti společenských tříd, které se liší složením svých zdrojů a...

O ekologického Oskara bojuje deset projektů. Kvalita přihlášených projektů každým rokem rosteO ekologického Oskara bojuje deset projektů. Kvalita přihlášených projektů každým rokem roste

O ekologického Oskara bojuje deset projektů. Kvalita přihlášených projektů každým rokem roste

Dnes, 10:08Celkem deset inovativních projektů soupeří v ekologické soutěži E.ON Energy Globe, která letos...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o