Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

Zábřeh spustil mobilní aplikaci na podporu tříděného odpadu

pondělí, 8. května 2017, 08:40

Radnice v Zábřehu na Šumpersku spustila v těchto dnech novou mobilní aplikaci, která by měla podpořit třídění odpadu ve městě. Zájemcům aplikace ukáže například rozmístění všech dostupných kontejnerů na území města i přehled potřebných kontaktů. Lidé mohou prostřednictvím nové služby nahlásit také to, který kontejner je přeplněný.

"Jedná se o přehlednou mapu celého města, na které jsou zobrazeny všechny dostupné kontejnery pro třídění odpadů , barevně rozlišené podle druhu odpadu, a sběrné dvory. Dále abecedně seřazený seznam ulic, na kterých jsou dostupné kontejnery. Aplikace umožňuje i vyhledávání ulice pomocí zadání jejího názvu," uvedla vedoucí oddělení životního prostředí Květoslava Hýblová.

Součástí nové aplikace je také informační stránka, která zájemce nasměruje přímo z telefonu na důležité informace o třídění odpadu a stránka kontaktů na odpovědné pracovníky, doplnila Hýblová.

Cílem aplikace je podle zástupců radnice především zvýšit zájem obyvatel o třídění odpadu ve městě. "Za pomoci této mobilní aplikace je možné velmi jednoduše ohlásit přeplněný či rozbitý kontejner. Můžeme pak na veřejností zaslané podněty rychle zareagovat," doplnil starosta František John.

Aplikaci si mohou zájemci do svých telefonů stáhnout zdarma. Aplikace nejdříve určí polohu mobilního zařízení a do pár okamžiků zobrazí mapu s vyznačením nejbližšího stanoviště kontejnerů na tříděný odpad, dodali zástupci města.

Čtěte více:

Napsal(a) ČTK | Foto cs.wikipedia.org

O čem píše Drbna.cz

SOUTĚŽ: Na původu záleží. České kuře, Vodňanské kuřeSOUTĚŽ: Na původu záleží. České kuře, Vodňanské kuře

SOUTĚŽ: Na původu záleží. České kuře, Vodňanské kuře

Dnes, 18:39Valí se na vás ohromná množství reklam snažící se zaujmout vaši pozornost? Rádi byste vybrali to...

STUDIE: Neobydlených bytů jsou v Praze nižší jednotky procentSTUDIE: Neobydlených bytů jsou v Praze nižší jednotky procent

STUDIE: Neobydlených bytů jsou v Praze nižší jednotky procent

Dnes, 11:51Podíl neobydlených bytů na celkovém bytovém fondu v Praze jsou nižší jednotky procent. Vyplývá to...

Zeman vyznamená Klause či Kusturicu, Babiš již seznam podepsalZeman vyznamená Klause či Kusturicu, Babiš již seznam podepsal

Zeman vyznamená Klause či Kusturicu, Babiš již seznam podepsal

Dnes, 09:47Bývalý prezident Václav Klaus, válečný veterán Emil Boček, srbský filmový režisér Emir Kusturica...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o