Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

Zábřeh spustil mobilní aplikaci na podporu tříděného odpadu

pondělí, 8. května 2017, 08:40

Radnice v Zábřehu na Šumpersku spustila v těchto dnech novou mobilní aplikaci, která by měla podpořit třídění odpadu ve městě. Zájemcům aplikace ukáže například rozmístění všech dostupných kontejnerů na území města i přehled potřebných kontaktů. Lidé mohou prostřednictvím nové služby nahlásit také to, který kontejner je přeplněný.

"Jedná se o přehlednou mapu celého města, na které jsou zobrazeny všechny dostupné kontejnery pro třídění odpadů , barevně rozlišené podle druhu odpadu, a sběrné dvory. Dále abecedně seřazený seznam ulic, na kterých jsou dostupné kontejnery. Aplikace umožňuje i vyhledávání ulice pomocí zadání jejího názvu," uvedla vedoucí oddělení životního prostředí Květoslava Hýblová.

Součástí nové aplikace je také informační stránka, která zájemce nasměruje přímo z telefonu na důležité informace o třídění odpadu a stránka kontaktů na odpovědné pracovníky, doplnila Hýblová.

Cílem aplikace je podle zástupců radnice především zvýšit zájem obyvatel o třídění odpadu ve městě. "Za pomoci této mobilní aplikace je možné velmi jednoduše ohlásit přeplněný či rozbitý kontejner. Můžeme pak na veřejností zaslané podněty rychle zareagovat," doplnil starosta František John.

Aplikaci si mohou zájemci do svých telefonů stáhnout zdarma. Aplikace nejdříve určí polohu mobilního zařízení a do pár okamžiků zobrazí mapu s vyznačením nejbližšího stanoviště kontejnerů na tříděný odpad, dodali zástupci města.

Čtěte více:

Napsal(a) ČTK | Foto cs.wikipedia.org

O čem píše Drbna.cz

Vysílání z nedělní demonstrace na ČT vidělo čtvrt milionu lidíVysílání z nedělní demonstrace na ČT vidělo čtvrt milionu lidí

Vysílání z nedělní demonstrace na ČT vidělo čtvrt milionu lidí

Dnes, 14:30Vysílání z nedělní demonstrace na pražské Letné vidělo na kanále ČT 24 v průměru 245 tisíc diváků...

POLITOLOGOVÉ: Letná Babišovi vadí, voliče ANO ale nemusí ovlivnitPOLITOLOGOVÉ: Letná Babišovi vadí, voliče ANO ale nemusí ovlivnit

POLITOLOGOVÉ: Letná Babišovi vadí, voliče ANO ale nemusí ovlivnit

Dnes, 13:55Nedělní protivládní demonstrace na pražské Letné, která byla dosud největším občanským protestem od...

Premiér je překvapen. Čím víc peněz dáváme, tím jsou lidé nespokojenější, říkáPremiér je překvapen. Čím víc peněz dáváme, tím jsou lidé nespokojenější, říká

Premiér je překvapen. Čím víc peněz dáváme, tím jsou lidé nespokojenější, říká

Dnes, 11:20Čím více peněz dala vláda do platů, investic nebo vědy a výzkumu, tím více jsou lidé...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o