Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

OLOMOUCKÝ ZÁPESNÍK #18: Návštěva ve škole

sobota, 23. června 2018, 19:00

Blíží se konec školního roku, děcka mají známky uzavřeny, takže učitelé vymýšlejí, co všechno by mohly děcka ve škole dělat, aby se ten zbývající týden nenudily a aby měly nějakej program do té doby, než se jim bude moct oficiálně dát vysvědčení. Nastal tudíž čas chození se školou do kina, ježdění na výlety a dělání akcí jako třeba „Den zvířátek“ anebo „Den s knihou.“ Den s knihou uspořádala i ZŠ Zeyerova v Olomouci.

Kamarádka, která na téhle škole učí, mě pozvala, ať přijdu děckám na Den s knihou taky něco přečíst, protože ví, že píšu pro Drbnu a říkala, že bych jako třeba mohl přijít s Kaminou a přečíst děckám nějaký Zápesníky, aby dětičky viděly, že psát nemusejí jen staří vážení lidé v oblecích, ale že to dělají i mladí lidi a může to být přístupnější, než by si děti mohly myslet. Moc rád jsem se téhle výzvy zhostil.

Vzal jsem Kambodžu a 7:55 jsem naklusal do školy jak za mlada. Přišli jsme společně do 5.C, děti obdivovaly pejska, protože to nebývá zvykem, že by psík mohl do školy, tak byly moc rády. Kaminu jsem po domluvě pustil mezi ně a byla úplně super. Zůstala totálně v klidu, chodila si kolem, čmuchala a já jsem se pustil do čtení několika Zápesníků. Ty jsem si upravil do podoby, která nekazí mládež a zároveň jsem dbal, aby to dětičky bavilo.

Jelikož děti ve škole baví v podstatě všechno kromě učení, měl jsem poměrně jednoduchou výchozí pozici. Vypadalo to, že jsou děcka spokojený, ptaly se mě na docela dost věcí, mluvili jsme spolu o psech a bylo to prima.

Děcka snad zjistily, že číst je důležitý a je docela jedno, jestli čtete knížky, články v časopisech nebo nějaký blogy. Takže čtěte. A jestli máte doma někoho, kdo ještě číst neumí, tak mu čtěte. To mi připomnělo, že přítelkyně Terka jednou na letišti v Olomouci potkala holku se psem, která poznala Kambodžu a ta holka Terce tvrdila, že Zápesníky čte i svýmu psovi. Takže mě moc potěšilo, že se psům dostává kvalitní literatury.

Napsal Ivo Spisar | Foto Nikola Zlámalíková

Štítky blog, pes, Kambodža, Olomouc

O čem píše Drbna.cz

První vysokorychlostní tratě se začnou stavět v roce 2025První vysokorychlostní tratě se začnou stavět v roce 2025

První vysokorychlostní tratě se začnou stavět v roce 2025

neděle, 19. května 2019, 14:59První vysokorychlostní tratě z Prahy-Běchovic do Poříčan a z Přerova do Ostravy se mají začít...

Studené počasí končí, oteplí se. Bez deštníků se ale neobejdemeStudené počasí končí, oteplí se. Bez deštníků se ale neobejdeme

Studené počasí končí, oteplí se. Bez deštníků se ale neobejdeme

neděle, 19. května 2019, 14:14Studené počasí s podprůměrnými teplotami, které panovalo v první polovině května, podle meteorologů...

Zemanův tým odmítl další bezzásahové zónyZemanův tým odmítl další bezzásahové zóny

Zemanův tým odmítl další bezzásahové zóny

neděle, 19. května 2019, 11:29Expertní tým prezidenta Miloše Zemana se dnes na zámku v Lánech zabýval kůrovcovou kalamitou i...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o