Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

Turisté se o prázdninách v Olomouckém kraji nudit nebudou. Čeká je bohatý program a novinky

pondělí, 19. června 2017, 19:00

Novinky i pestrý program pro návštěvníky připravili na letní sezonu provozovatelé turistických cílů v Olomouckém kraji, které se v posledních letech těší rostoucí oblibě. Do regionu přijíždí stále více turistů z Česka i zahraničí a zároveň přibývá i návštěvníků z řad místních obyvatel.

Mezi hlavní atrakce letní sezony budou v Zoologické zahradě na Svatém Kopečku u Olomouce patřit medvíďata baribalů, která se narodila letos a už jsou ve výběhu. „Medvíďata baribalů narozená 4. ledna jsou dlouho očekávaní potomci našeho mladého chovného páru, Mína a Tracy," řekla mluvčí zoo Karla Břečková. Svatokopecká zoo také připravila speciální hru pro návštěvníky. „Soutěžní hra nejen zpestří prohlídku zahrady, ale zároveň prověří vědomostní, dovednostní a orientační schopnosti," uvedla.

Bohatým programem se chystají nalákat turisty také hrady a zámky. Řadu akcí chystá hrad Helfštýn na Přerovsku, program na začátku července startuje Helfštýnkou poutí, v polovině července se chystá tradiční Vokohradí, akce na počest Petra Voka z Rožmberka. Program vyvrcholí již tradičně na konci srpna mezinárodním setkáním kovářů z celého světa s názvem Hefaiston, na které každoročně míří kolem 10.000 návštěvníků.

Jeden z nejnavštěvovanějších moravských hradů, Bouzov na Olomoucku, na prázdniny chystá otevření výstavy připomínající 700 let od první zmínky o hradu. Vystaveny na ní budou vzácné listiny i archeologické nálezy. Správa hradu dokončuje její přípravu, otevřena bude v srpnu, řekla kastelánka Bouzova Zuzana Šulcová. Hrad ve Šternberku bude lákat návštěvníky na netradiční prohlídky s renesanční hudbou či na hudební festival Šternberský kopec.

Nová atrakce nazvaná Kamzíkova stezka byla krátce před zahájením letní sezony otevřena ve sportovně-rekreačním areálu v Hrubé Vodě u Olomouce. „Kamzíkova stezka v korunách stromů je unikátní systém prolézaček a překážek, které v širokém okolí nemají obdoby. Bezpečné překážky a chodníky v korunách stromů ve výšce až 13 metrů nad zemí jsou určeny všem," uvedli provozovatelé areálu.

Letní prázdniny se snaží bohatým programem vyplnit také město Olomouc, které chystá hned dvě přehlídky. Festival Olomoucké kulturní prázdniny nabídne letos 16 akcí. Hlavní hvězdou programu bude kanadská punkrocková kapela Billy Talent. Přehlídka nabídne návštěvníkům také koncerty domácích interpretů, ale i vystoupení komika Lukáše Pavláska či cirkusu Levitare. Koncerty se odehrají v Korunní pevnůstce a u Terezské brány.

Na konci srpna se chystá také festival Moravské divadelní léto, které uvede několik představení pod širým nebem. Pořádá ho Moravské divadlo Olomouc, které tak navazuje na tradici Olomouckých divadelních prázdnin. Návštěvníkům nabídne na třech místech uvedení činoherní inscenace Robin Hood, ale i tragikomedii Woodyho Allena Central Park West a vystoupení hostujícího souboru La Komika z Bratislavy.

Čtěte více:

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com

O čem píše Drbna.cz

Fischer apeloval na Čínu, aby se v Hongkongu zdržela násilíFischer apeloval na Čínu, aby se v Hongkongu zdržela násilí

Fischer apeloval na Čínu, aby se v Hongkongu zdržela násilí

Dnes, 07:42Předseda senátního zahraničního výboru Pavel Fischer (nestraník) apeloval na Čínu, aby se v situaci...

V Jablonci odvolali náměstka a člena rady města, koalice se rozpadlaV Jablonci odvolali náměstka a člena rady města, koalice se rozpadla

V Jablonci odvolali náměstka a člena rady města, koalice se rozpadla

pátek, 16. srpna 2019, 18:04Ve čtvrtek probíhalo na jablonecké radnici mimořádné zastupitelstvo. Při něm došlo k rozpadu...

(NE)OBYČEJNÍ: Jsem amatér, fotím si jen pro radost, říká známý Budějčák Tomáši Fotím Nakaši(NE)OBYČEJNÍ: Jsem amatér, fotím si jen pro radost, říká známý Budějčák Tomáši Fotím Nakaši

(NE)OBYČEJNÍ: Jsem amatér, fotím si jen pro radost, říká známý Budějčák Tomáši Fotím Nakaši

pátek, 16. srpna 2019, 15:33Snad každý v Budějcích zná jeho fotografie z jižních Čech. Jeho snímky získávají na Facebooku...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o