Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

Univerzita Palackého má nově svou turistickou známku i nálepku

čtvrtek, 29. června 2017, 16:30

Univerzita Palackého v Olomouci má svou vlastní turistickou známku. Vyobrazen je na ní vstupní portál rektorátu a logo univerzity. Součástí známky je i turistická nálepka, která zachycuje bývalý jezuitský konvikt, nynější Umělecké centrum UP.

Zásadní roli při vzniku známky hrála historie a atraktivita objektů, ve kterých vysoká škola sídlí. Známka je k dostání ode dneška v informačním centru a obchodě univerzity UPoint na Horním náměstí, informovali dnes zástupci školy.

"Univerzita Palackého sídlí v historických budovách, které jsou oblíbeným turistickým cílem. Jsou to atraktivní místa, která stojí za vidění, ať je to například Kaple Božího Těla v někdejším jezuitském konviktu, bývalá tereziánská zbrojnice nebo parkánové zahrady. Proto si myslíme, že si univerzita zaslouží svou vlastní turistickou známku," uvedl David Holub ze společnosti Turistické známky s. r. o.

Podle rektora univerzity Petra Bilíka je univerzita hojně navštěvovaná veřejností. Její prostory si každoročně prohlédnou tisíce lidí například při dnech otevřených dveří, Muzejní noci či Dnech evropského dědictví. Škola také poskytuje své historické kulisy pro řadu kulturních akcí, jako jsou Olomoucké barokní slavnosti. "Naše univerzita tak nepochybně dotváří nezaměnitelného genia loci Olomouce. Věřím proto, že se univerzitní turistická známka stane velmi hezkou připomínkou návštěvy města," uvedl Bilík.

Turistické známky jsou v České republice oblíbeným sběratelským suvenýrem, který slouží jako památka na návštěvu zajímavého místa. Mají tvar kulaté, dřevěné, vypalované plakety a zachycují motivy hradů, zámků, historických sídel, přírodních i technických památek nebo vrcholů hor. Vyrábí je rýmařovská společnost Turistické známky s. r. o. Číslovaných turistických známek už bylo vydáno skoro 2500, přičemž známka Univerzity Palackého má pořadové číslo 2398, uvedli zástupci univerzity.

Známka je k dostání pouze v UPointu za 35 korun. Za 12 korun si pak zájemci mohou koupit i turistickou nálepku UP. Ta díky QR kódu slouží i jako hlasový průvodce, který odvypráví prostřednictvím mobilního telefonu historii Univerzity Palackého.

Napsal(a) ČTK | Foto FB UPoint

O čem píše Drbna.cz

Jak bydlí Češi v regionech? Nejspokojenější jsou v obcích do tisíc obyvatelJak bydlí Češi v regionech? Nejspokojenější jsou v obcích do tisíc obyvatel

Jak bydlí Češi v regionech? Nejspokojenější jsou v obcích do tisíc obyvatel

Dnes, 14:43Rozdíly mezi kraji panují především s ohledem na typ bydlení. Zatímco ve Středočeském nebo Zlínském...

DRBNA NA CESTÁCH: 3500 tun křišťálu, zlatem protkaný závěs a 1100 místností. Takhle si žil rumunský diktátorDRBNA NA CESTÁCH: 3500 tun křišťálu, zlatem protkaný závěs a 1100 místností. Takhle si žil rumunský diktátor

DRBNA NA CESTÁCH: 3500 tun křišťálu, zlatem protkaný závěs a 1100 místností. Takhle si žil rumunský diktátor

Dnes, 13:18Tří miliony tun mramoru, 3500 tun křišťálu na 480 lustrech a 1400 stropních světlech a mnoha...

Den s terénními pracovnicemi: Je výhodnější vyměnit jehlu, než léčit žloutenkuDen s terénními pracovnicemi: Je výhodnější vyměnit jehlu, než léčit žloutenku

Den s terénními pracovnicemi: Je výhodnější vyměnit jehlu, než léčit žloutenku

Dnes, 11:23Den jsem strávil s terénními pracovnicemi Helenou a Ilonou ze Společnosti Podané ruce. Nejen u...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o