Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

K moři do Chorvatska? Cesta na Jadran zažívá peklo

neděle, 23. července 2017, 13:41

Vyrážíte na dovolenou do Chorvatska? Pevné nervy! Aktuální situace na cestě k Jaderskému moři nepřeje. V Chorvatsku doprava kolabuje, cestu blokují kolony a dopravní nehody. Nejhorší scénáře hovoří až o sedmihodinovém zdržení.

Špatná je situace mezi slovinským městem Pruj a hraničním přechodem Macelj. „Řidiči stojí v devítikilometrové koloně a zdržení ve směru do Chorvatska je tam přes dvě hodiny. Ten kdo míří ze Slovinska a Itálie na Istrii přes Koper a hraniční přechod Dragonja má situaci podobnou,“ informuje Ústřední automotoklub České republiky.

Ještě tragičtější je průjezd samotným Chorvatskem. Dvoukilometrová kolona je před mýtnou branou Sveta Helena na dálnici A3 ve směru z Maďarska do Záhřebu. „Dopravní nehoda blokuje příjezd do Záhřebu po dálnici A2 ve směru hraničního přechodu Macelj. Kompletně zkolabovala doprava na obchvatu Záhřebu a před mýtnicí Záhřeb Lučko. Zdržení je tam přes hodinu,“ zmiňuje ÚAMK.

Před městem Karlovac se stala na dálnici A1 ve směru na jih jiná dopravní nehoda. Vzniklá kolona dosahuje až k mýtnici Záhřeb Lučko. Zdržení okolo hodiny. Před rozdělením dálnic (A1 a A6) na Istrii a Split je u odbočky Bosiljevo také kratší kolona. Na sjezdu z dálnice A6 ve směru na ostrov Krk a město Crikvenica je tříkilometrová kolona u mostu na ostrov Krk se stojí 30 minut.

„Další obrovské komplikace jsou u tunelu Sveti Rok na dálnici A1 ve směru na Split a Makarskou. Policisté vyšetřují dopravní nehodu na 231. kilometru a kolona před touto nehodou má aktuálně přes 25 kilometrů. Zdržení tedy okolo 2,5 hodiny,“ dodává ÚAMK. Doporučuje řidičům sjet z dálnice A1 na výjezdu Gospič, dále cestovat do města a pak odbočit na Bilaj, Medak, Raduč a na nájezdu Sveti Rok se napojit na dálnici A1 do kratší kolony.

Dopravní situace v zahraničí

Rakousko
Taurenská dálnice A10 postává ve směru ze Salzburgu na Villach na několika místech. Pyhrnská dálnice A9 hlásí kolony ve směru z města Linz na Graz u Micheldorfu a Selzthalu. Průjezd Vídní blokuje dopravní omezení v obou směrech na mostě před Dunaj. 

Německo
Kolony jsou na obchvatu (A99) Mnichova ve směru na Itálii a Salcburk. Další kolona stojí na dálnici A8 u města Rosenheim ve směru na Salcburk a před hraničním přechodem s Rakouskem ve směru na Salcburk. Kolony řidiče trápí i na dálnici A3 u města Řezno a Deggendorf ve směru na Pasov a rakouský Linec.

Itálie
Komplikace jsou i v Itálii na dálnici A4 u odbočky na Bibione, kde se stala dopravní nehoda ve směru z Udine na Benátky. Lepší situace není aní na Brennerské dálnici. Ta ve směru od Innsbrucku na Veronu postává na několika místech.

Napsal(a) Lukáš Dvořák | Foto [[File:|160px]] This image is a work by Wikipedia and Wikimedia Commons user Aktron. When reusing, please credit me as: Aktron / Wikimedia Commons. I would appreciate being notified if you use my work outside Wikimedia. Do not copy this image illegally b

O čem píše Drbna.cz

Největší negativa jablonecké přehrady? Záchody i vzhled stánkůNejvětší negativa jablonecké přehrady? Záchody i vzhled stánků

Největší negativa jablonecké přehrady? Záchody i vzhled stánků

Dnes, 15:48Přehradní nádrž Mšeno je srdcem Jablonce. V létě je u ní hlava na hlavě. Denně k ní míří desítky...

VIDEO: Chcete vidět mrtvé lidi? Vyfotit si je? Německý policista vyškolil českého řidičeVIDEO: Chcete vidět mrtvé lidi? Vyfotit si je? Německý policista vyškolil českého řidiče

VIDEO: Chcete vidět mrtvé lidi? Vyfotit si je? Německý policista vyškolil českého řidiče

Dnes, 15:10Statisíce shlédnutí získalo během krátké doby video, na kterém němečtí policisté „školí“ českého a...

PRŮZKUM: Dezinformací na českých webech před eurovolbami nepřibyloPRŮZKUM: Dezinformací na českých webech před eurovolbami nepřibylo

PRŮZKUM: Dezinformací na českých webech před eurovolbami nepřibylo

Dnes, 14:24Dezinformací na českých webech v souvislosti s volbami do Evropského parlamentu kvůli volbám přes...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o