Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

Město Olomouc představilo nový web a aplikaci Sportuj v Olomouci

středa, 5. září 2018, 16:30

Přehled o sportovním dění v Olomouci nabízí od začátku září nový webový portál a bezplatná aplikace pro mobilní telefony. Informační projekt nazvaný Sportuj v Olomouci připravila radnice, která si od něj slibuje lepší informovanost obyvatel i zjednodušení organizace chodu sportovních klubů.

Webový portál www.sportujvolomouci.cz a stejnojmenná aplikace jsou určeny pro všechny, kteří mají zájem o sportovní akce na území města, řekl dnes novinářům primátorův náměstek Pavel Urbášek.

„Sportuj v Olomouci je projektem skutečně pro všechny. Určen je jak zájemcům o sportovní akce na území města, aktivním sportovcům, tak i těm, kteří chtějí znát termín zápasu svého oblíbeného týmu nebo třeba rodičům, kteří hledají sportovní aktivitu pro své děti," uvedl Urbášek.

Internetové stránky i mobilní aplikace obsahují například přehled sportovních zápasů, sportovních klubů i různé aktuality ze sportovního dění v Olomouci. Projekt podle Urbáška také pomůže menším sportovním klubům a skupinám, které pořádají zajímavé sportovní akce, ale nemají peníze na vlastní propagaci.

„Nabídka sportovních akcí, které se v Olomouci odehrávají, je velmi pestrá a právě menším sportovním oddílům by mohl projekt Sportuj v Olomouci pomoci přilákat i nové členy a fanoušky," míní Urbášek. Sportovní kluby, které už systém zkušebně používají, si ho podle Urbáška pochvalují. Pomocí aplikace totiž můžou evidovat docházku na tréninky, zápasy i snadno komunikovat s rodiči hráčů.

Radnice se podle Urbáška inspirovala v Ostravě, která podobný projekt zprovoznila před zhruba 15 měsíci. V Ostravě je nyní v systému registrováno přes 400 sportovních klubů a tělovýchovných jednot. Evidováno bylo 3500 sportovních událostí. V Olomouci se do projektu zatím zapojilo 55 sportovních klubů a registrována je více než stovka sportovních událostí.

Napsal(a) ČTK | Foto Sportuj v Olomouci

Štítky Sportuj v Olomouci, aplikace, web, sport, volejbal, fotbal, hokej

O čem píše Drbna.cz

Největší negativa jablonecké přehrady? Záchody i vzhled stánkůNejvětší negativa jablonecké přehrady? Záchody i vzhled stánků

Největší negativa jablonecké přehrady? Záchody i vzhled stánků

Dnes, 15:48Přehradní nádrž Mšeno je srdcem Jablonce. V létě je u ní hlava na hlavě. Denně k ní míří desítky...

VIDEO: Chcete vidět mrtvé lidi? Vyfotit si je? Německý policista vyškolil českého řidičeVIDEO: Chcete vidět mrtvé lidi? Vyfotit si je? Německý policista vyškolil českého řidiče

VIDEO: Chcete vidět mrtvé lidi? Vyfotit si je? Německý policista vyškolil českého řidiče

Dnes, 15:10Statisíce shlédnutí získalo během krátké doby video, na kterém němečtí policisté „školí“ českého a...

PRŮZKUM: Dezinformací na českých webech před eurovolbami nepřibyloPRŮZKUM: Dezinformací na českých webech před eurovolbami nepřibylo

PRŮZKUM: Dezinformací na českých webech před eurovolbami nepřibylo

Dnes, 14:24Dezinformací na českých webech v souvislosti s volbami do Evropského parlamentu kvůli volbám přes...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o