Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

Cvičte s Drbnou: Tři cviky na zpevnění celého těla, které můžete dělat doma

pondělí, 28. prosince 2015, 11:38

Je nám to jasné – po Vánocích se cítíte jako balón a už si chystáte novoroční předsevzetí s cílem celý přístí rok hubnout. Máme pro vás dobrou zprávu v podobě třech jednoduchých cviků, díky kterým můžete začít zpevňovat každičký sval v těle už teď.

Plank

U Planku je nejdůležitejší zaujmout dobrou výchozí pozici. Snažte se, abyste měli ramena a ruce v jedné rovině. Zpevníte střed těla, stáhnete zadek a podsadíte pánev. Jakmile jste ve výchozí pozici, s nádechem zvednete protichůdné končetiny (levá ruka x pravá noha, pravá ruka x levá noha). Snažíte se dostat tělo do jedné roviny, v pozici se snažte vydržet několik vteřin. Poté vyměníme končetiny. Pro lepší koordinaci je dobré začít zvednutou nohou, a až máte jasnou oporu ve třech bodech, přidáte i ruku.

Stoj na rukou

Pokud vám to okolnosti doma dovolí, není moc lepších cviků na zpevnění celého těla, než právě stoj na rukou. Začínáte zády ke stěně, pokrčte nohy a opřete se dlaněmi o zem. Poté pomalu posunujte jednu nohu po stěně, poté přidejte druhou. Poté se pohybem natažených rukou srovnejte vertikálně se stěnou. Důležité je mít pořád oporu v rukou a nekrčit je, poté by jste se pravděpodobně celí zhroutili. Ve stojce s oporou u zdi vydržte pár sekund a povolte. Celý cvik několikrát opakujte.

Střídání vzporu a podporu

 

U střídání vzporu a podporu začínáme na rukou a loktech, celé tělo zpevněné. Poté jdeme jen na jeden loket, přitom dbáme pořád na zpevnění celého těla. Položíme na podložku i druhou dlaň, při snížení se do podporu zase použijeme nejprve druhou ruku. Ve vzporu a podporu vždy chvíli vydržíme.

U tohoto cviku je nejdůležitejší, aby pánev zůstala nehybná a co možná nejvíce na jednom místě. Také je důležité držet tělo ve vodorovné pozici a nevytáčet se rameny do stran.

Pod vedením Doroty Dzikové cvičíme ve Fitness Sokol v centru Olomouce, více informací najdete zde.

O čem píše Drbna.cz

Fischer apeloval na Čínu, aby se v Hongkongu zdržela násilíFischer apeloval na Čínu, aby se v Hongkongu zdržela násilí

Fischer apeloval na Čínu, aby se v Hongkongu zdržela násilí

Dnes, 07:42Předseda senátního zahraničního výboru Pavel Fischer (nestraník) apeloval na Čínu, aby se v situaci...

V Jablonci odvolali náměstka a člena rady města, koalice se rozpadlaV Jablonci odvolali náměstka a člena rady města, koalice se rozpadla

V Jablonci odvolali náměstka a člena rady města, koalice se rozpadla

pátek, 16. srpna 2019, 18:04Ve čtvrtek probíhalo na jablonecké radnici mimořádné zastupitelstvo. Při něm došlo k rozpadu...

(NE)OBYČEJNÍ: Jsem amatér, fotím si jen pro radost, říká známý Budějčák Tomáši Fotím Nakaši(NE)OBYČEJNÍ: Jsem amatér, fotím si jen pro radost, říká známý Budějčák Tomáši Fotím Nakaši

(NE)OBYČEJNÍ: Jsem amatér, fotím si jen pro radost, říká známý Budějčák Tomáši Fotím Nakaši

pátek, 16. srpna 2019, 15:33Snad každý v Budějcích zná jeho fotografie z jižních Čech. Jeho snímky získávají na Facebooku...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o