Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

Říjen ve znamení Dnů boje proti chudobě. Odstartují 17. října řetězovou hladovkou na Horním náměstí

pondělí, 10. října 2016, 18:00

V říjnu proběhne v Olomouckém kraji VI. ročník Dnů boje proti chudobě, na jehož pořádání se spolupodílí tři neziskové organizace: Armáda spásy, Charita Olomouc a Člověk v tísni. Ve třech moravských městech se uskuteční ve dnech od 17. do 21. října řada společenských a propagačních akcí s cílem přiblížit veřejnosti jeden z nejpalčivějších problémů globalizovaného světa – chudobu. Stěžejním tématem letošního ročníku je „plýtvání potravinami“.

Smyslem celé akce je postavit se proti lhostejnosti vůči těm, kteří se nacházejí v nouzi. „Plýtvání je především problém etický. Naše společnost žije konzumním způsobem života, a přitom máme kolem sebe plno těch, kteří žijí na hranici chudoby. Chceme tyto dva světy spojit, a proto hledáme cesty jak na tento problém upozornit,“ přiblížil za Charitu Olomouc Petr Prinz, vedoucí střediska Samaritán. Pro návštěvníky je připraven pestrý program, který proběhne tradičně v Olomouci, Přerově a letos poprvé v Šumperku.

Dny boje proti chudobě odstartují 17. října na Horním náměstí v Olomouci happeningem „Řetězová hladovka“ a budou pokračovat ve všech třech městech dalšími netradičními setkáními, přednáškami a workshopy. Jedná se o hladovku pouze symbolickou, předávat si ji budou představitelé jednotlivých zúčastněných organizací, zahájí fotograf J. Štreit.

V Přerově je letos zaměřeno na problematiku přerozdělování potravin, v Šumperku cílí na problém hospodaření s potravinami včetně využití přebytků potravin. „V rámci celostátní kampaně Dnů boje proti chudobě chceme zároveň představit aktivity a smysl Potravinové banky v Olomouckém kraji,“ uvedla Alena Krejčí, ředitelka centra sociálních služeb Armády spásy v Šumperku.

Partnery pořádajících organizací jsou Caritas - Vyšší odborná škola sociální Olomouc a iniciativa Food Not Bombs Olomouc. Dny boje proti chudobě 2016 probíhají v rámci celostátní kampaně Česko proti chudobě a za finanční podpory společnosti Lesy ČR. Účast na všech akcích je zdarma.

Čtěte více:

Tisková zpráva

O čem píše Drbna.cz

Fischer apeloval na Čínu, aby se v Hongkongu zdržela násilíFischer apeloval na Čínu, aby se v Hongkongu zdržela násilí

Fischer apeloval na Čínu, aby se v Hongkongu zdržela násilí

Dnes, 07:42Předseda senátního zahraničního výboru Pavel Fischer (nestraník) apeloval na Čínu, aby se v situaci...

V Jablonci odvolali náměstka a člena rady města, koalice se rozpadlaV Jablonci odvolali náměstka a člena rady města, koalice se rozpadla

V Jablonci odvolali náměstka a člena rady města, koalice se rozpadla

pátek, 16. srpna 2019, 18:04Ve čtvrtek probíhalo na jablonecké radnici mimořádné zastupitelstvo. Při něm došlo k rozpadu...

(NE)OBYČEJNÍ: Jsem amatér, fotím si jen pro radost, říká známý Budějčák Tomáši Fotím Nakaši(NE)OBYČEJNÍ: Jsem amatér, fotím si jen pro radost, říká známý Budějčák Tomáši Fotím Nakaši

(NE)OBYČEJNÍ: Jsem amatér, fotím si jen pro radost, říká známý Budějčák Tomáši Fotím Nakaši

pátek, 16. srpna 2019, 15:33Snad každý v Budějcích zná jeho fotografie z jižních Čech. Jeho snímky získávají na Facebooku...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o