Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

Nové parkoviště ve Fakultní nemocnici Olomouc nabídne prostor pro 29 aut

středa, 17. dubna 2019, 16:30

Tři desítky automobilů pojme nové parkoviště v areálu Fakultní nemocnice Olomouc (FN Olomouc), která do stavby této parkovací plochy investovala 2,4 milionu korun. Ve výstavbě je ještě jedno parkoviště pro stovku aut. Řekl to mluvčí FN Olomouc Adam Fritscher.

Nové parkoviště s kapacitou 29 míst, z nichž dvě jsou určena pro zdravotně postižené, je mezi budovou hlavní lékárny a neurochirurgickou klinikou. Stavba podle Fritschera trvala tři měsíce.

Do června by mělo být zprovozněno parkoviště pod dětskou klinikou. „Bude mít samostatný vjezd z Vojanovy ulice a jeho kapacita bude 100 míst, z toho pět pro hendikepované občany. Součástí této stavby je také demolice starého dílenského objektu," řekl Fritscher.

Branami FN Olomouc denně projede zhruba 2000 vozů. V jejím areálu mají nyní pacienti a návštěvníci k dispozici téměř 800 parkovacích míst, a to zejména v horní části nemocnice.

Za vjezd a stání aut v nemocničním areálu platí řidiči od roku 2004. V roce 2016 nemocnice snížila hodinový poplatek za parkování pacientů a návštěvníků ve svém areálu z 40 na deset korun. Zároveň zrušila všechny výjimky, které dosud některé pacienty od parkovacího poplatku osvobozovaly.

Napsal(a) ČTK | Foto marketing.fnol.cz

Štítky ČR, nemocnice, automobilová, FN Olomouc

O čem píše Drbna.cz

Fischer apeloval na Čínu, aby se v Hongkongu zdržela násilíFischer apeloval na Čínu, aby se v Hongkongu zdržela násilí

Fischer apeloval na Čínu, aby se v Hongkongu zdržela násilí

Dnes, 07:42Předseda senátního zahraničního výboru Pavel Fischer (nestraník) apeloval na Čínu, aby se v situaci...

V Jablonci odvolali náměstka a člena rady města, koalice se rozpadlaV Jablonci odvolali náměstka a člena rady města, koalice se rozpadla

V Jablonci odvolali náměstka a člena rady města, koalice se rozpadla

pátek, 16. srpna 2019, 18:04Ve čtvrtek probíhalo na jablonecké radnici mimořádné zastupitelstvo. Při něm došlo k rozpadu...

(NE)OBYČEJNÍ: Jsem amatér, fotím si jen pro radost, říká známý Budějčák Tomáši Fotím Nakaši(NE)OBYČEJNÍ: Jsem amatér, fotím si jen pro radost, říká známý Budějčák Tomáši Fotím Nakaši

(NE)OBYČEJNÍ: Jsem amatér, fotím si jen pro radost, říká známý Budějčák Tomáši Fotím Nakaši

pátek, 16. srpna 2019, 15:33Snad každý v Budějcích zná jeho fotografie z jižních Čech. Jeho snímky získávají na Facebooku...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o