Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Brněnská Drbna

Zítra se po dvou měsících otevře řidičům podjezd v Pavlovičkách

středa, 17. června 2015, 13:39

V Olomouci se po víc než dvou měsících znovu otevře podjezd v místní části Pavlovičky, který je klíčovou spojnicí centra města s jeho severovýchodní částí a výpadovkou směrem na Šternberk.

Silnice byla uzavřena od dubna kvůli opravě železničního nadjezdu a jeho okolí. Otevřít by se měla opět ve čtvrtek. Oprava podchodu tak již nebude komplikovat dopravu v době konání dvou stěžejních sportovních akcí, které město očekává. Jde o Mattoni 1/2Maraton Olomouc a ME fotbalistů do 21 let. Novinářům to dnes řekli zástupci města.

Ulice U Podjezdu se uzavřela 1. dubna a přinesla řidičům velké dopravní komplikace spojené s objížďkami. Uzavírka byla součástí rekonstrukce železniční stanice Olomouc. "Stavební práce zahrnovaly opravu chodníků včetně sanace přilehlých opěrných a zárubních zdí, včetně nových říms, vyčištění odvodňovací komory od nánosů usazenin a instalaci nového bezpečnostního zábradlí," uvedl ředitel olomouckých technických služeb Miroslav Petřík.

Podle Petříka byly celkové náklady na opravu 3,4 milionu korun. Dodal, že práce byly koordinovány s opravou silnice II. třídy v ulicích U Podjezdu a Pasteurova, kterou měla na starosti Správa silnic Olomouckého kraje.

Kromě řidičů se klíčový podjezd znovu otevře také chodcům a cyklistům. "Do podchodu bude bude umístěna jedna z kamer městské policie, aby byl podchod pro uživatele bezpečný," doplnil primátor Antonín Staněk (ČSSD).

Dopravní komplikace tím však v Olomouci nekončí. Rekonstruována má být například frekventovaná třída 17. listopadu a třída Kosmonautů, na které odborníci odhalili trhliny. Rekonstrukce je naplánována na podzim a vyžádá si uzavírku této komunikace. Na červenec Ředitelství silnic a dálnic ČR naplánovalo opravu vozovky na průtahu silnice I/35 v úseku od křižovatky s ulicí Schweitzerova po estakádu u hobbymarketu Baumax, kvůli níž budou řidiči jezdit po objízdných trasách. Loni byla opravena první část této důležité silnice a hlavně v prvních dnech se na objízdné trase tvořily dlouhé kolony aut.

Zdroj: ČTK

Kam dál?

GRAFIKA: Jak budou vypadat dopravní omezení v den Olomouckého půlmaratonu?GRAFIKA: Jak budou vypadat dopravní omezení v den Olomouckého půlmaratonu?

GRAFIKA: Jak budou vypadat dopravní omezení v den Olomouckého půlmaratonu?

úterý, 16. června 2015, 08:47Olomoucký půlmaraton už je za dveřmi, a je to svátek nejen pro všechny sportovce, ale také velká...

Opilý mladík ve Šternberku prorazil autem zábradlí a málem s ním spadl do potokaOpilý mladík ve Šternberku prorazil autem zábradlí a málem s ním spadl do potoka

Opilý mladík ve Šternberku prorazil autem zábradlí a málem s ním spadl do potoka

pondělí, 15. června 2015, 13:38V neděli před pátou hodinou ráno sedl opilý sedmadvacetiletý řidič za volant automobilu Peugeot,...

U Prostějova se na R46 srazilo pět aut, provoz je omezenU Prostějova se na R46 srazilo pět aut, provoz je omezen

U Prostějova se na R46 srazilo pět aut, provoz je omezen

čtvrtek, 11. června 2015, 10:08Pět automobilů se dnes dopoledne srazilo na rychlostní silnici R/46 za Prostějovem ve směru na...

© 2011 - 2018 TRIMA CB, s. r. o

Zavřít reklamu

Reklamní sdělení