Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

V Lověšicích proběhne oprava chodníků a silnice. Rekonstrukce vyjde na více než sedm milionů

čtvrtek, 8. srpna 2019, 22:00

Ještě letos se v Lověšicích začne s opravou silnice, přilehlých sjezdů k domům, chodníků a kontejnerových stání v ulici U Parku, která je návsí této místní části.

Rekonstrukce přijde na necelých 7 milionů 400 tisíc korun, náklady ale nezůstanou jen na bedrech města. Lověšičtí se totiž rozhodli, že část nákladů ponesou sami.

„Z peněz, které od města Přerova dostávají všechny místní části takzvaně „na hlavu“ – kdy za každého obyvatele s trvalým pobytem získají 1300 korun -  jsme si na tuto opravu našetřili milion 366 tisíc korun,“ řekla předsedkyně místního výboru v Lověšicích Eva Hrutkaiová.

Komunikace, kterou čeká oprava, je dlouhá 263 metrů. „Je ve velmi špatném stavu, vykazuje značné poruchy a nerovnosti povrchu. Její oprava bude spočívat v odstranění stávajících konstrukčních vrstev a ve vybudování nového asfaltobetonového krytu,“ nastínila Ivana Pinkasová z přerovského magistrátu. Připomněla i to, že stavbou se rovněž upraví poloměry nájezdových oblouků – a to kvůli nutnému zúžení jízdního pruhu na místní komunikaci a jejího zjednosměrnění.

A nové budou i uliční vpusti, ty budou napojeny novými přípojkami do stávající dešťové kanalizace,“ doplnila náměstkyně přerovského primátora Hana Mazochová. Se započetím stavby se počítá ještě letos na podzim, s ukončením pak v roce 2020. 
 

Tisková zpráva | Foto prerov.eu | Zdroj prerov.eu

Štítky oprava, doprava, chodníky, silnice, Lověšice, Přerov

O čem píše Drbna.cz

Podle studií je na internetu závislá polovina mladýchPodle studií je na internetu závislá polovina mladých

Podle studií je na internetu závislá polovina mladých

sobota, 21. září 2019, 13:59Některé studie uvádějí, že na internetu je závislá až polovina teenagerů. Na sociálních sítích jsou...

ČSSD zrušila licenci většině místních organizací v OstravěČSSD zrušila licenci většině místních organizací v Ostravě

ČSSD zrušila licenci většině místních organizací v Ostravě

sobota, 21. září 2019, 11:35Většina ostravských místních organizací přišla o licenci. Rozhodlo o tom dnes předsednictvo strany,...

TÉMA: Mafie se od 1989 posunuly od krádeží aut k ekonomické kriminalitěTÉMA: Mafie se od 1989 posunuly od krádeží aut k ekonomické kriminalitě

TÉMA: Mafie se od 1989 posunuly od krádeží aut k ekonomické kriminalitě

sobota, 21. září 2019, 11:29Organizovaný zločin v České republice se za posledních 30 let posunul od krádeží aut, prostituce a...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o