Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

Náměstí republiky bude v rámci Evrospkého týdne mobility na sedm dní bez aut

neděle, 15. září 2019, 12:00

Neudržitelný nárůst individuální automobilové dopravy je tématem kampaně Evropský týden mobility, do níž se opět zapojí město Olomouc. Odehraje se v termínu od 16. do 22. září a stejně jako vloni proběhne v rámci aktivit projektu Spokojená Olomouc.

Oproti předchozím letům, kdy se jednalo zpravidla o jednodenní akci, bude tentokrát program po celou dobu kampaně. „Cílem pro letošní rok je po celý týden částečně uzavřít náměstí Republiky pro automobilovou dopravu dle návrhu územní studie úprav veřejného prostranství pořízené městem v loňském roce. Chceme tak nasimulovat možné využití plochy veřejného prostranství pro jiný účel než je stávající plocha parkoviště a rozpoutat diskuzi, v jakém rozsahu má probíhat budoucí rekonstrukce náměstí v kontextu vhodného využití pro veřejnost,“ nastínil primátor Mirek Žbánek.

Ústředním tématem letošního ročníku kampaně je Bezpečná pěší a cyklistická doprava. V rámci tohoto týdne budou prezentovány udržitelné formy dopravy a zdravého životního stylu, oživení veřejného prostoru a průzkum, jak obyvatelé na uvedenou změnu reagují. Součástí programu jsou i odborné a veřejné besedy a je připravována cyklovyjížďka, nazvaná Hvězdicové cyklojízdy primátorů měst Olomouce, Přerova a Prostějova s cílem v Dubu nad Moravou. Ta se uskuteční v sobotu 21. září. O atmosféru se postarají hudební kapely a soubory, které budou vystupovat na náměstí republiky v odpoledních hodinách.

Projekt Spokojená Olomouc je podpořen ze Státního fondu životního prostředí a zaměřen je na zvýšení povědomí veřejnosti o problematice čisté mobility ve městě. Záštitu nad akcí převzali primátor Olomouce Miroslav Žbánek, hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk, rektor Univerzity Palackého Jaroslav Miller, ředitel Fakultní nemocnice Olomouc Roman Havlík a ředitel Centra dopravního výzkumu Jindřich Frič.

Více informací o programu a o akci na www.spokojena.olomouc.eu nebo na facebookové stránce Spokojená Olomouc.

O čem píše Drbna.cz

STATISTIKA: Řidiči ve špatném zdravotním stavu způsobí tisíc nehod ročněSTATISTIKA: Řidiči ve špatném zdravotním stavu způsobí tisíc nehod ročně

STATISTIKA: Řidiči ve špatném zdravotním stavu způsobí tisíc nehod ročně

Dnes, 13:15Přes tisíc dopravních nehod ročně je zapříčiněno špatným zdravotním stavem řidičů. Motoristé podle...

Drtivá většina zrakově postižených osob jsou senioři, dotykové telefony nenaplňují jejich potřebyDrtivá většina zrakově postižených osob jsou senioři, dotykové telefony nenaplňují jejich potřeby

Drtivá většina zrakově postižených osob jsou senioři, dotykové telefony nenaplňují jejich potřeby

Dnes, 12:15Jan Šimík je jedním ze společníků mladé české firmy BlindShell, která se zabývá vývojem mobilních...

Škoda chce letos v Česku zvýšit prodej o desetinu na 93 400 autŠkoda chce letos v Česku zvýšit prodej o desetinu na 93 400 aut

Škoda chce letos v Česku zvýšit prodej o desetinu na 93 400 aut

Dnes, 11:43Škoda Auto letos plánuje v Česku prodat kolem 93 400 aut, což je o téměř 11 procent více než loni....

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o