Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Brněnská Drbna

Dobrá zpráva - Velkomoravská se otevře už zítra!

středa, 22. července 2015, 12:47

Dobrá zpráva snad pro každého řidiče, který pojede skrze Olomouc - práce na Velkomoravské šly dělníkům lépe, než se čekalo, a tak se obchvat plně zprovozní už od čtvrtečního rána.

Řidiči budou moci od čtvrtečního rána opět jezdit po frekventované Velkomoravské ulici v Olomouci, která byla na začátku července v obou směrech uzavřena kvůli opravě povrchu vozovky. Rekonstrukce důležitého průtahu městem v úseku mezi křižovatkami s ulicemi Rooseveltova a Holická skončila s týdenním předstihem, řekl dnes novinářům primátor Olomouce Antonín Staněk (ČSSD).

Oprava Velkomoravské ulice pro řidiče znamenala značné komplikace, protože museli v Olomouci využívat objízdné trasy. V části objížďky město dohodlo vypnutí mýtných bran, objízdný úsek tak nebyl zpoplatněn. Přesto se místy, hlavně v dopravní špičce, tvořily kolony automobilů.

"Myslím, že je to (zprovoznění Velkomoravské ulice) velmi dobrá zpráva pro Olomoučany a všechny, kteří přes Velkomoravskou jezdí, protože to byl neuralgický bod tohoto léta. Jsme rádi, že se díky investorovi, zhotoviteli a ve spolupráci s dopravní policií podařilo dopady rekonstrukce minimalizovat. Myslím, že byly menší než loni," uvedl Staněk.

Opravu Velkomoravské ulice, která byla kvůli značnému dopravnímu vytížení plná trhlin, výtluků a vyjetých kolejí, financovalo Ředitelství silnic a dálnic. Na vozovku byl položen tichý asfalt a rekonstrukce stála téměř 43 milionů korun bez daně. Loni v létě byl opraven první úsek tohoto průtahu.

V srpnu bude v Olomouci zahájena několikatýdenní oprava třídy Svobody, na které bude rekonstruována tramvajová trať a okolní vozovka. Opraveno bude také křížení tramvajové trati na přilehlém náměstí Národních hrdinů.

Zdroj: ČTK

Kam dál?

Při dopravní nehodě v Olomouci se zranili čtyři lidéPři dopravní nehodě v Olomouci se zranili čtyři lidé

Při dopravní nehodě v Olomouci se zranili čtyři lidé

úterý, 21. července 2015, 10:49Čtyři lidé se dnes ráno zranili při srážce osobního automobilu s nákladním vozidlem na kraji...

R35 téměř stojí, u Slavonína se převrátil karavanR35 téměř stojí, u Slavonína se převrátil karavan

R35 téměř stojí, u Slavonína se převrátil karavan

pondělí, 20. července 2015, 15:58V pondělí po poledni havaroval ve směru z Olomouce na Ostravu karavan a způsobil tak dopravní...

Od pondělí se uzavře hlavní tah z Olomouce na ŠternberkOd pondělí se uzavře hlavní tah z Olomouce na Šternberk

Od pondělí se uzavře hlavní tah z Olomouce na Šternberk

sobota, 18. července 2015, 14:09Pokud se budete chtít od pondělí 20. července dostat z Olomouce do Šternberku, připravte se na...

© 2011 - 2018 TRIMA CB, s. r. o

Zavřít reklamu

Reklamní sdělení