Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Brněnská Drbna

Na Jeremenkově ulici začala stavba cyklostezky. Bude křížit mezinárodní Jantarovou cyklotrasu

pátek, 9. června 2017, 15:00

Zhruba tři sta metrů nového úseku cyklostezky vybuduje město Olomouc v Jeremenkově ulici. Nová část cyklostezky povede mezi poštou u hlavního vlakového nádraží a mostem přes řeku Bystřici. Stavební práce začaly právě v těchto dnech a dle harmonogramu by měly trvat čtyři měsíce.

„Zahajovaná stavba v této frekventované lokalitě řeší křížení mezinárodní Jantarové cyklotrasy s místní komunikací v Jeremenkově ulici. V rámci stavebních prací zde bude vybudován střední dělící ostrůvek a stávající chodník bude přestavěn na dělený úsek zvlášť pro chodce a pro cyklisty,“ popsal akci investiční náměstek primátora Filip Žáček.

Nová část cyklostezky má být dokončena letos v říjnu. Celkové náklady, které zahrnují i náhradní výsadbu dřevin jsou 2,8 milionu korun. „Na stavbu město využije dotaci z Integrovaného Regionálního operačního programu ve výši 2,5 milionu korun,“ doplnil náměstek Žáček.

Jantarová cyklotrasa, která nese jméno pověstné obchodní cesty sloužící k transportu jantaru, protíná celou Evropu od severu k jihu (Krakov – Morava – Vídeň) a je součástí celoevropské sítě cyklotras Eurovelo.

Kromě křížení mezinárodní Jantarové cyklotrasy začíná ve městě zároveň výstavba smíšené cyklostezky v Jílové ulici a stezka pro cyklisty se buduje i na Střední Novosadské. "Připravujeme rovněž další pokračování Moravské cyklotrasy z Nemilan do Kožušan nebo vybudování cyklostezky od krematoria směrem na Ústín," vypočítal náměstek primátora Aleš Jakubec.

Čtěte více:

Tisková zpráva

Kam dál?

Zítra v Pevnosti poznání proběhne veřejné projednání Plánu udržitelné městské mobilityZítra v Pevnosti poznání proběhne veřejné projednání Plánu udržitelné městské mobility

Zítra v Pevnosti poznání proběhne veřejné projednání Plánu udržitelné městské mobility

středa, 7. června 2017, 19:30Veřejné projednání se uskuteční 8.6. od 17:00 v sále Pevnosti poznání. Všichni občané města jsou na...

Čím (ne)potěší automobilista cyklistu?Čím (ne)potěší automobilista cyklistu?

Čím (ne)potěší automobilista cyklistu?

středa, 7. června 2017, 07:40Statistiky nehod za rok 2016 prokazují, že zdaleka ne všechny vážné nehody cyklistů jsou z jejich...

Oprava poškozeného vlaku Leo Express potrvá měsíceOprava poškozeného vlaku Leo Express potrvá měsíce

Oprava poškozeného vlaku Leo Express potrvá měsíce

úterý, 6. června 2017, 19:30Několik měsíců potrvá oprava vlakové soupravy Leo Express, která v pondělí ráno na nádraží v...

© 2011 - 2018 TRIMA CB, s. r. o

Zavřít reklamu

Reklamní sdělení