Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Brněnská Drbna

Obce Pivín a Skalka po desítkách let debat spojí nová silnice

pátek, 12. září 2014, 14:35

Obyvatelé Pivína a Skalky na Prostějovsku by se po desítkách let debat měli dočkat nové silnice, která obě vesnice spojí. Lidé z obou obcí si díky tomu při cestě do sousední obce už nebudou muset zbytečně zajíždět. Krajští radní schválili dotaci 3,5 milionu korun, s jejíž pomocí samosprávy mohou komunikaci postavit, řekl dnes novinářům hejtman Jiří Rozbořil (ČSSD).

"Pivín a Skalka dlouhodobě usilují o vybudování obslužné komunikace, která by nejkratší cestou spojila obě obce. Nová silnice zcela jistě zlepší jak historicky danou vzájemnou vazbu, tak především zkvalitní dostupnost pro místní obyvatele," uvedl Rozbořil.
   

Stavba silnice, jejíž délka bude necelé dva kilometry, má stát zhruba sedm milionů korun. Dotace kraje pokryje polovinu nákladů, zbývající část zaplatí obce. Nová silnice obyvatelům Pivína a Skalky výrazně usnadní cestování do sousední obce, nyní musí jezdit přes Klenovice a Čelcice či po silnici směrem na Výšovice, což je devítikilometrová zajížďka.
   

"O spojnici mezi Pivínem a Skalkou se podle pamětníků hovoří od roku 1936, bohužel se to nikdy nepodařilo zrealizovat. Teď to snad klapne," řekl dnes starosta Pivína Jan Vrána, podle kterého obyvatelé Pivína jezdí do Skalky například na poštu či místní faru.
   

Pokud dotaci příští týden schválí krajské zastupitelstvo, bude stavba silnice zahájena na podzim a dokončena na přelomu letošního a příštího roku.

Zdroj: ČTK

 

Kam dál?

Na olomouckém sídlišti Lazce vzniknou nová parkovací  místaNa olomouckém sídlišti Lazce vzniknou nová parkovací  místa

Na olomouckém sídlišti Lazce vzniknou nová parkovací místa

pondělí, 30. června 2014, 11:07Na lidnatém sídlišti v Olomouci-Lazcích vznikne 35 nových parkovacích míst. Radnice do rozšíření...

Další stavbu tramvajové trati v Olomouci komplikuje výkup pozemkůDalší stavbu tramvajové trati v Olomouci komplikuje výkup pozemků

Další stavbu tramvajové trati v Olomouci komplikuje výkup pozemků

středa, 11. června 2014, 15:18Stavba další části tramvajové trati spojující centrum Olomouce se sídlištěm Nové Sady začne kvůli...

© 2011 - 2018 TRIMA CB, s. r. o

Zavřít reklamu

Reklamní sdělení