Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Brněnská Drbna

Od neděle se mění jízdní řád městské hromadné dopravy

středa, 10. prosince 2014, 10:11

Nové jízdní řády vejdou v platnost už v neděli 14.12.2014. Podívejte se, kterých linek se to týká.

Změny jízdních řádů platné od 14. 12. 2014

Od 14. 12. dojde k aktualizaci a úpravám jízdních řádů linek MHD. Většinou se jedná pouze o drobné změny, kdy se příjezdy nebo odjezdy spojů posunou v rámci několika minut, případně linky prodlouží svoji trasu. Tyto drobné změny se týkají tramvajových linek číslo 1, 3, 4, 5 a 7 a autobusových linek číslo 10, 11, 111, 16, 18, 20, 22, 50, 51 a 52. Úpravy jízdních řádů, které jsou většího rozsahu, jsou popsány níže. U linek, které nejsou ve výčtu uvedeny, nedošlo k žádným změnám.
                                                                                                                                   

Linka č. 13

Na této lince se aktuálně střídají během roku 2 jízdní řády, a to v závislosti na rozdílné podobě trasy o prázdninách a mimo ně, s čímž souvisí nepřehlednost pro cestující a náklady DPMO na výměnu jízdních řádů.
Proto dojde k rozdělení linky: původní linka č. 13 bude vedena jen v úseku Hl. n. – Šlechtitelů. V úseku Hl. n. – Týneček bude provozována linka č. 31 a bude zahrnovat všechny původní spoje linky č. 13.
Výhodou především pro cestující bude platnost jednoho jízdního řádu v úseku Hlavní nádraží – Týneček po celý rok.

Linka č. 24

Tato linka byla zřízena především pro návoz a svoz zaměstnanců Technologického parku u Hněvotína a byla vedena v trase Náměstí Hrdinů – Povel – Slavonín – Nedvězí – Technologický park. Nově bude vedena jako okružní linka v trase Hraniční – Technologický park – Nedvězí – Slavonín, KOVO – Hraniční. Četnost obsluhy Technologického parku a Nedvězí je zachována (2 ranní návozové spoje a 2 odpolední svozové spoje). Cestující do/z centra města budou přestupovat na zastávce Hraniční/Nová Ulice. Na lince bude nasazen kapacitně vhodnější malý autobus, který zajišťuje obsluhu Fakultní nemocnice, čímž dojde k zefektivnění linky.


Linka č. 42

Linka byla zavedena za účelem zlepšení dostupnosti areálu Fakultní nemocnice pro hůře se pohybující občany, a to jako návazná doprava od tramvají.
Nová trasa linky č. 42 je Hraniční – Tyfloservis – zastávky v areálu Fakultní nemocnice - Fakultní nemocnice – Pionýrská – Hraniční.
Jízdní řád linky je konstruován s ohledem na zajištění vhodných návazností na ostatní linky MHD v zastávce Hraniční (hlavní přestup je z tramvají) a doplňkově s ohledem na zajištění návazností na příměstskou autobusovou dopravu.


 
Dále dojde ke změně názvů některých zastávek. Konkrétně se jedná o zastávku MŽ, nový závod, která se bude nově jmenovat Řepčín, železárny, zastávka MŽ, starý závod bude přejmenována na Řepčín, Máchova, zastávka Topolany, č. 73 se přejmenuje na Topolany, Bílkova a autobusová zastávka Hraniční bude mít nově sjednocený název s tramvajovou zastávkou a to Nová Ulice.

Nové jízdní řády jsou uveřejněny na internetových stránkách www.dpmo.cz a v tištěné podobě jsou dostupné na prodejnách.

 

Zdroj: DPMOL

Kam dál?

Silničáři na severu Olomouckého kraje vyjeli do terénuSilničáři na severu Olomouckého kraje vyjeli do terénu

Silničáři na severu Olomouckého kraje vyjeli do terénu

pátek, 28. listopadu 2014, 09:14Silničáři na severu Olomouckého kraje vyjeli dnes nad ránem do terénu. Na vrcholcích sněžilo,...

Ulici Ladova čeká o víkendu úplná uzavírkaUlici Ladova čeká o víkendu úplná uzavírka

Ulici Ladova čeká o víkendu úplná uzavírka

pondělí, 10. listopadu 2014, 11:13Stavební práce související s bezbariérovými úpravami v Ladově ulici se dostávají do závěrečné fáze....

Oprava důležité silnice v Olomouci skončila dříve,už je v provozuOprava důležité silnice v Olomouci skončila dříve,už je v provozu

Oprava důležité silnice v Olomouci skončila dříve,už je v provozu

středa, 29. října 2014, 17:46V Lipenské ulici v Olomouci, kde dva týdny dělníci opravovali vozovku, byl dnes s několikadenním...

© 2011 - 2018 TRIMA CB, s. r. o

Zavřít reklamu

Reklamní sdělení