Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Brněnská Drbna

Profesionální hasiči na Olomoucku zasahovali u tří nehod nákladních vozidel

úterý, 24. března 2015, 10:49

Profesionální jednotka hasičů stanice Olomouc během dnešního dne zasahovala již u třetí dopravní nehody s kolizí nákladních vozidel. Všechny dopravní nehody vyžadovaly nutná protipožární zabezpečení i asistenci při ošetřování zraněných osob.

První informaci o dopravní nehodě dvou nákladních vozidel převzala linka tísňové pomoci krátce po sedmé hodině ranní. U obce Křelov – Břuchotín v úseku rychlostní komunikace z Olomouce dále na Mohelnici, došlo ke kolizi vozidel. Operační středisko hasičů zde vyslalo jednotku požární stanice Olomouc s osádkami dvou zásahových vozidel. Hasiči na místě provedli bezpečnostní opatření a ošetření jedné zraněné osoby. Během jejich činnosti došlo v protisměru k další dopravní nehodě při které se střetli dvě dodávková vozidla, tato kolize se naštěstí obešla bez zranění. Hasiči v následujícím čase provedli úklid po dopravních nehodách a po zhruba dvou hodinách své činnosti se vrátili zpět na svou základnu.

K další v pořadí druhé nehodě nákladního vozidla vyjela stejná jednotka hasičů tři minuty po půl jedenácté dopoledne. Linka tísňové pomoci převzala informaci o střetu nákladního a osobního vozidla nedaleko obce Kožušany – Tážaly. Hasiči zde provedli odtah vozidla, protipožární a bezpečnostní opatření a celkový úklid po dopravní nehodě. Při nehodě došlo ke zranění jedné osoby, ta již v době našeho příjezdu byla v lékařské péči zdravotnické záchranné služby.

U poslední, třetí dopravní nehody aktuálně stále zasahuje opět jednotka hasičů stanice Olomouc a to zhruba od třinácté hodiny. Nákladní vozidla se při sjezdu z rychlostní komunikace u sjezdu na Olomouc, místní části Slavonín, převrátilo na bok a zůstalo zaklíněné ve svodidlech. Situace dle popisu oznamovatele vyžadovala vyproštění dvou pasažéru se zdemolované kabiny vozidla. V době dojezdu jednotky k události byly obě osoby mimo havarované vozidlo, došlo ke zranění jedné osob, té byla poskytnuta jednotkou hasičů předlékařská pomoc. Na místě pokračujeme v likvidaci úniku velkého množství provozních kapalin a pokračují další nutná bezpečností opatření před příjezdem vyprošťovacího speciálů soukromé společnosti.

Autor: HZSOL

Kam dál?

Oprava tratě na ulici Wolkerova zabere 14 dníOprava tratě na ulici Wolkerova zabere 14 dní

Oprava tratě na ulici Wolkerova zabere 14 dní

pondělí, 23. března 2015, 09:35Se čtrnáctidenní výlukou musíme počítat od příštího pondělí na ulici Wolkerova. Od pondělí 30. 3....

Jednotná jízdenka se ozvědčila, i když na ni DPMO doplácíJednotná jízdenka se ozvědčila, i když na ni DPMO doplácí

Jednotná jízdenka se ozvědčila, i když na ni DPMO doplácí

středa, 28. ledna 2015, 16:29Od dubna roku 2014 mohou cestující na železniční trati číslo 310 Hlubočky – Olomouc využít...

Kvůli sněhu se stalo v kraji několik dopravních nehodKvůli sněhu se stalo v kraji několik dopravních nehod

Kvůli sněhu se stalo v kraji několik dopravních nehod

úterý, 27. ledna 2015, 14:08V průběhu v úterý 27. ledna 2015 vyjížděli hasiči v Olomouckém kraji celkem k osmi dopravním...

© 2011 - 2018 TRIMA CB, s. r. o

Zavřít reklamu

Reklamní sdělení