Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Brněnská Drbna

Silnici R46 u Olomouce ráno blokovala hromadná nehoda deseti aut

pátek, 12. prosince 2014, 11:06

Silnici R46 u Olomouce zablokovala dnes po 06:00 hromadná nehoda deseti aut. Srážku, která se obešla bez zranění, zřejmě způsobila ledovka, která ztěžuje provoz v kraji i dalších částech Česka.

Dnes to sdělilo Ředitelství silnic a dálnic a policie. Brzy se ale podařilo obnovit provoz, policejní mluvčí Josef Bednařík řekl v 07:30,
že úsek je průjezdný a bez kolon.
   

Nehoda se stala u exitu 37 ve směru na Olomouc na okraji města. "Dechové zkoušky u řidičů byly negativní," doplnil Bednařík. Nedaleko exitu se navíc před 06:00 stala další nehoda, když na silnici R35 ve směru na Mohelnici narazilo nákladní auto do svodidel. "Přestože se teploty pohybují nad nulou, musejí si řidiči dát pozor na ledovku, která pokrývá některé úseky silnici, a přizpůsobit rychlost jízdy," zdůranil mluvčí policie. Dodal, že silnice byla v místě nehody místy kluzká.

Podle policie je sjezd na Hněvotín a Mohelnici zcela funkční. "Do současné doby nám bylo ohlášeno celkem 18 dopravních nehod na území Olomouckého kraje. V převážné většině dopravních nehod řidiči nepřizpůsobili rychlost klimatickým podmínkám a stavu komunikace," dodal policejní mluvčí.
   

Situace už se podle policie uklidnila, kolem 09:00 nebyly v Olomouckém kraji hlášeny žádné dopravní komplikace.

 

Zdroj: ČTK

 

 

Kam dál?

Od neděle se mění jízdní řád městské hromadné dopravyOd neděle se mění jízdní řád městské hromadné dopravy

Od neděle se mění jízdní řád městské hromadné dopravy

středa, 10. prosince 2014, 10:11Nové jízdní řády vejdou v platnost už v neděli 14.12.2014. Podívejte se, kterých linek se to týká.

Silničáři na severu Olomouckého kraje vyjeli do terénuSilničáři na severu Olomouckého kraje vyjeli do terénu

Silničáři na severu Olomouckého kraje vyjeli do terénu

pátek, 28. listopadu 2014, 09:14Silničáři na severu Olomouckého kraje vyjeli dnes nad ránem do terénu. Na vrcholcích sněžilo,...

Ulici Ladova čeká o víkendu úplná uzavírkaUlici Ladova čeká o víkendu úplná uzavírka

Ulici Ladova čeká o víkendu úplná uzavírka

pondělí, 10. listopadu 2014, 11:13Stavební práce související s bezbariérovými úpravami v Ladově ulici se dostávají do závěrečné fáze....

© 2011 - 2018 TRIMA CB, s. r. o

Zavřít reklamu

Reklamní sdělení