Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Brněnská Drbna

V Olomouckém kraji sněžilo a pršelo, silnice místy namrzají

pátek, 9. ledna 2015, 08:35

V Olomouckém kraji v noci sněžilo a pršelo, všechny silnice jsou ráno se zvýšenou opatrností sjízdné. V regionu ale fouká silný vítr a vozovky místy mohou namrzat, vyplývá z informací Ředitelství silnic a dálnic ČR. Nad ránem dešťové a sněhové srážky v Olomouckém kraji ustaly.

Smíšené přeháňky v noci zasáhly Jesenicko. "Zatímco v noci byly až tři stupně Celsia, tak nad ránem teploty klesly k nule a vozovky začaly místy namrzat. Venku mám všechny chlapy, kteří znovu provádí chemický posyp, protože noční déšť ho ze silnic spláchl," řekl dnes dispečer jesenické správy silnic. Hlavní silniční tahy jsou na Jesenicku ráno holé a mokré, ve vyšších polohách je na cestách vrstva rozbředlého nebo ujetého sněhu, který taje.

Na Šumpersku v noci od středních poloh napadlo až deset centimetrů sněhu. "Na silnicích je po chemickém posypu rozbředlý sníh. Provádíme stále posyp a v terénu máme i pluhy," řekl dispečer šumperské správy silnic, podle kterého vozovky na Šumpersku zatím nenamrzají a ani se netvoří sněhové jazyky.

V jednom kole byli v noci také pracovníci údržby silnic na Olomoucku. "V noci sněžilo a pršelo, takže veškerou dostupnou techniku jsme měli venku. Prováděli jsme chemický posyp i plužení a v tuto chvíli jsou silnice s opravdu zvýšenou opatrností sjízdné," řekl dnes dispečer olomoucké správy silnic. 

Na silnicích, které jsou udržovány chemicky, jsou na Olomoucku zbytky rozbředlého sněhu nebo tající ledové vrstvy. "Na inertně udržovaných úsecích leží ujetá vrstva sněhu s posypem," podotkl dispečer. V některých částech Šternberska se kvůli silnému větru mohou tvořit sněhové jazyky. Se zbytky rozbředlého sněhu na silnicích a silným větrem musí ráno počítat také řidiči na Prostějovsku a Přerovsku, kde se teploty pohybují kolem bodu mrazu.

Zdroj: ČTK

Kam dál?

V Olomouckém kraji napadl sníh, silnice jsou s opatrností sjízdnéV Olomouckém kraji napadl sníh, silnice jsou s opatrností sjízdné

V Olomouckém kraji napadl sníh, silnice jsou s opatrností sjízdné

pondělí, 29. prosince 2014, 09:54Silnice v Olomouckém kraji dnes v noci opět pokryl sníh a vozovky jsou ráno po chemickém posypu...

Silnici R46 u Olomouce ráno blokovala hromadná nehoda deseti autSilnici R46 u Olomouce ráno blokovala hromadná nehoda deseti aut

Silnici R46 u Olomouce ráno blokovala hromadná nehoda deseti aut

pátek, 12. prosince 2014, 11:06Silnici R46 u Olomouce zablokovala dnes po 06:00 hromadná nehoda deseti aut. Srážku, která se...

Od neděle se mění jízdní řád městské hromadné dopravyOd neděle se mění jízdní řád městské hromadné dopravy

Od neděle se mění jízdní řád městské hromadné dopravy

středa, 10. prosince 2014, 10:11Nové jízdní řády vejdou v platnost už v neděli 14.12.2014. Podívejte se, kterých linek se to týká.

© 2011 - 2018 TRIMA CB, s. r. o

Zavřít reklamu

Reklamní sdělení