Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

Přerov loni hospodařil s přebytkem téměř padesát milionů korun

sobota, 6. dubna 2019, 14:00

Přebytkem bezmála 50 milionů korun skončilo loni hospodaření Přerova. Schválený rozpočet města na rok 2018 původně počítal s příjmy 842 milionů korun a výdaji 815 milionů korun. Příjmy města ale byly hlavně díky růstu daňových výnosů nakonec výrazně vyšší, a to i ve srovnání s později upraveným rozpočtem. Novinářům to dnes řekl přerovský primátor Petr Měřínský (ANO).

Příjmy upraveného rozpočtu Přerova na rok 2018 byly podle Měřínského nastaveny na 1,016 miliardy korun, ve skutečnosti však dosáhly 1,107 miliardy korun. Ve srovnání s upraveným rozpočtem byly vyšší o devět procent. Výdaje Přerova se pak loni zastavily na částce 1,059 miliardy korun, takže hospodaření města skončilo v plusu 48 milionů korun. Závěrečný účet města ještě musí schválit zastupitelstvo.

I letos Přerov hospodaří s přebytkovým rozpočtem. Schválený návrh městského rozpočtu počítá s příjmy 917,9 milionu korun a výdaji 891,1 milionu, takže kladné saldo je zhruba 26,7 milionu. Příjmová část je navýšena o 33,4 milionu korun, podle zástupců města se na tom podepsaly zvýšení daňových příjmů, ale například i příjem z nových radarů na území města.

Přebytek loňského hospodaření podle Měřínského souvisí zejména s tím, že vzrostly daňové příjmy. „Město vybralo na daních o 76,3 milionu korun víc, než bylo v upraveném rozpočtu," uvedl Měřínský. Naopak příjmy radnice z hazardu v roce 2018 meziročně klesly o pět milionů korun na 30,2 milionu.

Přerov vykázal přebytek hospodaření i v roce 2017, kdy činil bezmála 140 milionů korun. Skutečné příjmy Přerova předloni obnášely 929 milionů korun a výdaje činily necelých 790 milionů korun. Ve srovnání s upraveným rozpočtem byly skutečné příjmy Přerova za celý rok 2017 vyšší o 10,5 procenta.

Napsal(a) ČTK | Foto prerov.eu

Štítky ČR, správa, hospodářství, rozpočet, Přerov, 2018

O čem píše Drbna.cz

Fischer apeloval na Čínu, aby se v Hongkongu zdržela násilíFischer apeloval na Čínu, aby se v Hongkongu zdržela násilí

Fischer apeloval na Čínu, aby se v Hongkongu zdržela násilí

Dnes, 07:42Předseda senátního zahraničního výboru Pavel Fischer (nestraník) apeloval na Čínu, aby se v situaci...

V Jablonci odvolali náměstka a člena rady města, koalice se rozpadlaV Jablonci odvolali náměstka a člena rady města, koalice se rozpadla

V Jablonci odvolali náměstka a člena rady města, koalice se rozpadla

pátek, 16. srpna 2019, 18:04Ve čtvrtek probíhalo na jablonecké radnici mimořádné zastupitelstvo. Při něm došlo k rozpadu...

(NE)OBYČEJNÍ: Jsem amatér, fotím si jen pro radost, říká známý Budějčák Tomáši Fotím Nakaši(NE)OBYČEJNÍ: Jsem amatér, fotím si jen pro radost, říká známý Budějčák Tomáši Fotím Nakaši

(NE)OBYČEJNÍ: Jsem amatér, fotím si jen pro radost, říká známý Budějčák Tomáši Fotím Nakaši

pátek, 16. srpna 2019, 15:33Snad každý v Budějcích zná jeho fotografie z jižních Čech. Jeho snímky získávají na Facebooku...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o