Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

Fakultní nemocnice Olomouc bude mít lékárnu za 100 milionů

středa, 16. dubna 2014, 19:44

Fakultní nemocnice v Olomouci na sklonku léta otevře novou lékárnu, do jejíž stavby investovala zhruba 100 milionů korun. Nový provoz, který kromě výdeje léků veřejnosti bude také zásobovat medikamenty všechny kliniky, nahradí starou lékárnu v sousedním domě.

"Novou lékárnu plánujeme otevřít na přelomu srpna a září," uvedl mluvčí Fakultní nemocnice Olomouc Egon Havrlant. Dělníci v těchto dnech postupně dokončují stavbu architektonicky zajímavé budovy lékárny a poté přijde na řadu vybavení lékárenského provozu.

V nové lékárně budou klienti podle Havrlanta mnohem rychleji odbaveni než ve staré výdejně léků. "Moderní lékárna bude zároveň sloužit jako logistické centrum pro naši nemocnici. Bude tam i výrobna léků včetně speciálních, které se jinde v kraji nevyrábí," podotkl Havrlant. 

Fakultní nemocnice se rozhodla postavit novou lékárnu za 100 milionů korun kvůli tomu, že stará lékárna sídlí v budově, která už léta nevyhovuje těmto potřebám a musela mít výjimku Státního ústavu pro kontrolu léčiv. (fch)

Kam dál?

Kvůli horkovodu se bude chodcům hůř chodit a řidičům hůř parkovatKvůli horkovodu se bude chodcům hůř chodit a řidičům hůř parkovat

Kvůli horkovodu se bude chodcům hůř chodit a řidičům hůř parkovat

pondělí, 14. dubna 2014, 11:46Dopravu v centru Olomouce letos zkomplikuje stavba horkovodu. Stavba horkovodu letos zkomplikuje...

O čem píše Drbna.cz

GLOSA: Získají fake news volnou cestu k šíření do společnosti?GLOSA: Získají fake news volnou cestu k šíření do společnosti?

GLOSA: Získají fake news volnou cestu k šíření do společnosti?

Dnes, 16:04Překvapuje mě, jak málo prostoru ve veřejné debatě získávají některá témata. Aktuálně se třeba...

RECENZE: Skleněný pokoj je přehlídkou krásných záběrů bez dušeRECENZE: Skleněný pokoj je přehlídkou krásných záběrů bez duše

RECENZE: Skleněný pokoj je přehlídkou krásných záběrů bez duše

Dnes, 10:39Nový spektákl Julia Ševčíka (Masaryk, Normal) je adaptací stejnojmenného románového bestselleru...

Poslanci navrhují zrušit povinné přimíchávání biopaliv do benzinuPoslanci navrhují zrušit povinné přimíchávání biopaliv do benzinu

Poslanci navrhují zrušit povinné přimíchávání biopaliv do benzinu

Dnes, 09:43Čtyři desítky poslanců navrhují zrušit povinné přimíchávání biopaliv do benzinu a nafty. S návrhem...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o