Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

Letošní Majáles bude trvat pět dnů, nabídne bohatý program

středa, 22. dubna 2015, 14:56

Letošní majáles olomouckých vysokoškolských studentů se protáhne na pět dní a přinese více než stovku akcí. Studenti rozsáhlejším programem chtějí oslavit pětileté výročí od znovuobnovení majálesu v olomouckých ulicích. Hlavním dnem se stane 5. květen, kdy se chystá majálesový průvod i volba nového krále.

"Letošní ročník majálesu se oproti loňskému roku liší v několika ohledech. Tím, že slavíme pět let od znovuobnovení, nebude majáles trvat jeden den, ale bude pětidenní. V kontextu toho bude rozsah aktivit daleko větší, než kdy v předchozích letech," uvedl organizátor Majálesu Ondřej Martínek.

Letošní král studentů bude už tradičně korunován přímo v centru města na Horním náměstí. Jméno zatím pořadatelé prozradit nechtějí, naznačili však, že půjde o někoho ze sportovního prostředí. V minulých letech na trůn usedl první polistopadový rektor Josef Jařab, herečka Ivana Plíhalová či hudebník a přední český autor komiksů Jaromír Švejdík.

Z náměstí pak průvod zamíří do areálu Korunní pevnůstky, kde se uskuteční hlavní hudební program. Doprovodné aktivity budou soustředěny do přilehlých Bezručových sadů a na nádvoří Uměleckého centra Univerzity Palackého. Další akce se uskuteční například ve Zbrojnici, Jazz Tibet Clubu, v klubech S-Cube a U-klub či v hospodě U Magora.

Pátý ročník zahrne více než stovku koncertů, divadelních představení, filmů, workshopů a dalších akcí. Organizátoři se letos zaměřují i na multikulturní přesahy a boj proti xenofobii. V programu se tak objeví irské tance, piknik se zahraničními studenty, tematické výstavy nebo francouzská komedie Co jsme komu udělali, jejímž hlavním tématem jsou rasismus a smíšená manželství.

Z hudebního programu se mohou návštěvníci majálesu těšit na polské elektronické mágy Kamp!, nadějnou slovenskou kapelu Walter Schnitzelsson či na britské The Feud. "Českou hudební kotlinu budou reprezentovat Kašpárek v rohlíku, Xavier Baumaxa, Poletíme?, Mucha nebo jeseničtí Priessnitz v čele s naším loňským králem Jaromírem Švejdíkem," uvedl dramaturg akce Jan Mišák. Na své si přijdou i milovníci divadla a improvizace v šapitó na nádvoří Konviktu, stejně jako sportovní nadšenci. Do prostředí parků budou situovány dvě desítky sportů.

Zdroj: ČTK

O čem píše Drbna.cz

Největší negativa jablonecké přehrady? Záchody i vzhled stánkůNejvětší negativa jablonecké přehrady? Záchody i vzhled stánků

Největší negativa jablonecké přehrady? Záchody i vzhled stánků

Dnes, 15:48Přehradní nádrž Mšeno je srdcem Jablonce. V létě je u ní hlava na hlavě. Denně k ní míří desítky...

VIDEO: Chcete vidět mrtvé lidi? Vyfotit si je? Německý policista vyškolil českého řidičeVIDEO: Chcete vidět mrtvé lidi? Vyfotit si je? Německý policista vyškolil českého řidiče

VIDEO: Chcete vidět mrtvé lidi? Vyfotit si je? Německý policista vyškolil českého řidiče

Dnes, 15:10Statisíce shlédnutí získalo během krátké doby video, na kterém němečtí policisté „školí“ českého a...

PRŮZKUM: Dezinformací na českých webech před eurovolbami nepřibyloPRŮZKUM: Dezinformací na českých webech před eurovolbami nepřibylo

PRŮZKUM: Dezinformací na českých webech před eurovolbami nepřibylo

Dnes, 14:24Dezinformací na českých webech v souvislosti s volbami do Evropského parlamentu kvůli volbám přes...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o