Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

RECENZE: Mimoni jsou pro děti, ale dokážou probudit dětskou duši i v jejich rodičích

pondělí, 22. června 2015, 09:22

Film na který musíte vyrazit, protože jinak vás vaše dítko ukamenuje banány. Nevěste hlavu, i vy se budete bavit - třeba povedenými odkazy na Beatles, anglickou posedlostí čajem nebo hudbou z šedesátých let. Navíc, kdo by odolal roztomilosti Boba, Kevina a Stuarta?

Mimoně mám rád a oba díly Já, padoucha řadím mezi nejlepší animované filmy posledních let. Už proto mě zajímalo, jak se tvůrci poperou s faktem, kdy hlavním tématem filmu budou zkomolené patvary španělštiny, francouzštiny, angličtiny, japonštiny a mnoha dalších světových jazyků.

V tomto případě se jim to povedlo skvěle. Nejenže se při sledování komických scének nasmějete, ale dokonce mimoňům i občas rozumíte. A to i tehdy, když jim nerozumí samotné postavy na pláně, ke kterým žlutí tvorečkové mluví.

To samé se dá říct o skvělém dabingu. Mimoně musíte milovat, a i když páchají zlo, jsou dětsky nevinní. Svět přece není černobílý, ale v jejich případě minimálně i žlutý a modrý. 

Hlavní záporačka Scarlet Odkráglová na první pohled nenahání strach, takže nabudete dojmu, že mimoňům nemá jak ublížit. Nenechte se ale tak lehce oklamat. Poté se už odehrává zběsilá akční jízda plná rošťáckých vylomenin a ztřeštěností. Postupem času, jak film ubíhá na plátně, jsem se začínal opravdu bavit, bohužel to ale nebylo v tomto případě dost. Pokud čekáte lepší film, než Já, Padouch, budete zklamaní. Pokud nic nečekáte, příjemně se odreagujete. A pokud mimoně milujete nebo jste dítě, budete nadšeni. A jestli se prostě chcete jít zasmát do kina, není co řešit.

Olomoucká Drbna hodnotí: 75 %

Na Mimoně můžete zajít od čtvrtka do Premiere Cinemas, program zde.

Autor: David Superata

O čem píše Drbna.cz

Slovácký rok v Kyjově trhal návštěvnické rekordy. Příští ročník se bude konat už za dva rokySlovácký rok v Kyjově trhal návštěvnické rekordy. Příští ročník se bude konat už za dva roky

Slovácký rok v Kyjově trhal návštěvnické rekordy. Příští ročník se bude konat už za dva roky

Dnes, 16:02Více než 30 tisíc lidí dorazilo o víkendu na jubilejní dvacátý ročník folklorních slavností...

Vládní protidrogová koordinátorka čelí podezření z plagiátorstvíVládní protidrogová koordinátorka čelí podezření z plagiátorství

Vládní protidrogová koordinátorka čelí podezření z plagiátorství

Dnes, 15:42Vládní protidrogová koordinátorka Jarmila Vedralová čelí podezření, že opsala část své bakalářské a...

Po letech na útěku v českém vězení. Muž se skrýval ve FranciiPo letech na útěku v českém vězení. Muž se skrýval ve Francii

Po letech na útěku v českém vězení. Muž se skrýval ve Francii

Dnes, 14:04Díky intenzivní mezinárodní policejní spolupráci byl muž vypátrán a na základě evropského...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o