Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

Moravské divadelní léto nabídne pod širým nebem Starce na chmelu nebo Noc na Karlštejně

středa, 14. srpna 2019, 19:00

Letošní ročník festivalu Moravské divadelní léto nabídne šest představení. Akci na sklonku prázdnin chystá Moravské divadlo Olomouc. Přehlídku zdejší herci před zahájením samotné divadelní sezony pořádají již třetím rokem. Letos se představí poprvé všechny tři soubory, kromě činohry a opery a operety to bude také balet. Festival začíná ve čtvrtek 22. srpna a potrvá do 27. srpna, řekli zástupci divadla.

„Je to příjemné, začínat divadelní sezonu oper air představením, je to neopakovatelný zážitek pro návštěvníky, ale i pro samotné herce. Letos jsme přidali jedno festivalové místo v amfiteátru ve Velké Bystřici a představení jsme tam vyprodali během pár dnů. Na Křelově a na Korunní pevnůstce jsou lístky ještě k dispozici," uvedl ředitel divadla David Gerneš.

Festival Moravské divadelní léto navázal na přehlídku Olomoucké divadelní prázdniny, kterou Moravské divadlo pořádalo od roku 2010 do roku 2015. První ročník Moravského divadelního léta navštívilo v roce 2017 více než 1100 diváků, druhý ročník dokázal přilákat dvojnásobný počet.

Zástupci divadla vybrali na přehlídku to nejlepší z repertoáru, ale museli na druhou stranu vzít v potaz i technickou proveditelnost. „Některé inscenace jsou natolik technicky náročné, že je není možné hrát jinde než v kamenném divadle s patřičným zázemím. Pro letošek jsme na základě těchto dvou kritérií vybrali tituly Balet gala, Kupec benátský, Noc na Karlštejně, Robin Hood, Sluha dvou pánů a Starci na chmelu," doplnil Gerneš.

Přehlídka začne 22. srpna v amfiteátru ve Velké Bystřici, kde činohra představí hru Sluha dvou pánů. „Další představení, Kupec benátský, zažije svou open air premiéru na Křelově. Tam zahrajeme i Robina Hooda a poté se přesuneme na pevnůstku, kde uvedeme Starce na chmelu. Doufáme, že nám vyjde hlavně počasí," uvedl šéf činohry Roman Vencl. Druhým muzikálem na Korunní pevnůstce bude po loňském úspěchu muzikál Noc na Karlštejně.

Tečkou za letošním Moravským divadelním létem bude v úterý 27. srpna baletní galavečer. Příznivcům tanečního umění nabídne exkluzivní projekt Balet Gala, v němž vystoupí držitelé Ceny Thálie Yui Kyotani, Nikola Márová a Michal Štípa. Ještě před oficiálním startem divadelní sezony se publiku představí také nové posily baletního souboru. „Open air představení Balet Gala vzniká ve spolupráci s Nadačním fondem pro druhou kariéru, který pomáhá tanečníkům zvládnout životní a profesní změnu po ukončení aktivní kariéry," doplnil umělecký šéf baletu Moravského divadla Michal Štípa. Koupí vstupenky na Balet Gala přispějí diváci na činnost organizace.

Napsal(a) ČTK | Foto Facebook Moravské divadelní léto

Štítky ČR, divadlo, festival, Olomouc

O čem píše Drbna.cz

Dětské fixy: Každé třetí propadly kvůli nežádoucím látkámDětské fixy: Každé třetí propadly kvůli nežádoucím látkám

Dětské fixy: Každé třetí propadly kvůli nežádoucím látkám

Dnes, 15:42Zatímco děti mívají z malování fixy čirou radost, rodiče často děsí, z jakých povrchů bude potřeba...

VIDEO: Česká policie pomáhá už devátým rokem v Bosně a HercegoviněVIDEO: Česká policie pomáhá už devátým rokem v Bosně a Hercegovině

VIDEO: Česká policie pomáhá už devátým rokem v Bosně a Hercegovině

Dnes, 14:14Policejní potápěči devátým rokem pomáhají při obnově Bosny a Hercegoviny. Díky jejich vysoké...

FOTO: Okupanti u viaduktu mířili na lidi samopaly, psala před jedenapadesáti lety Jihočeská PravdaFOTO: Okupanti u viaduktu mířili na lidi samopaly, psala před jedenapadesáti lety Jihočeská Pravda

FOTO: Okupanti u viaduktu mířili na lidi samopaly, psala před jedenapadesáti lety Jihočeská Pravda

Dnes, 13:52Sovětské tanky v ulicích Českých Budějovic, vojáci Německé demokratické republiky a strach na...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o