Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

PROGRAM: V rámci olomouckého Street Art Festivalu vytvoří umělci mural na sedmnáctimetrovou budovu

neděle, 8. září 2019, 10:00

Dvanáctý ročník Street Art Festivalu s sebou do Olomouce přiveze české i světové umělce, kteří svá unikátní díla představí hned na šesti místech. Warm up festivalu probíhá v obchodním centru Galerie Moritz, kde mohou návštěvníci vidět výtvory graffiti writera a produktového designera Marka Piano od 2. do 11. září.

Další výstavy street artu budou k vidění od 9 do 12. září. Návštěvníci se na díla a doprovodný program festivalu mohou těšit také v kině Metropol, v Long Story Short Hostel & Café, ve Zbrojnici Univerzity Palackého, v Coffee Library Zbrojnice a na vysokoškolských kolejích Univerzity Palackého - Generála Svobody a J. L. Fischera.

Street Art Festival je součástí oslav Dnů evropského dědictví a nese podtitul Freedom in heart. Pořadatelé chtějí připomenout 30 let od Sametové revoluce, a tomu také přizpůsobili doprovodný program festivalu. Návštěvníky čeká streetové umění, ale i přednášky a dokumentární filmy

Oficiálně festival zahájí v pondělí 9. září ukázka velkoplošných maleb na vysokoškolských kolejích UP, kde budou umělci Wasp Elder (UK) a Koctel Kahoolawe (ES) tvořit na 17 metrů vysokou budovu, kterou pro účely festivalu zajistila Správa kolejí a menz UP. Dílo zde bude k vidění do 12. září.

Oba zmínění umělci se účastní street artových festivalů od Kanady až po Austrálii. Britský artista se při tvorbě díla, které předvede v Olomouci, nechal inspirovat slavným obrazem Tanec malíře H. Matisse. Jeho mural má symbolizovat mírumilovnou povahu Sametové revoluce.

V pondělí se Street Art Festival představí v Olomouci ještě hned dvakrát, a to formou přednášky a dokumentárního filmu v kině Metropol. O půl šesté promluví na téma Political Graffiti writerka Sany, vstup na přednášku je zdarma. Ve dvacet hodin poté kino promítá film Pixadores - sprejeři ze São Paula.

Během úterý festival propukne také ve Zbrojnici Univerzity Palackého a přilehlé kavárně. V 18 hodin startuje live koncert českého rappera, umělce a autora labelu Ty Nikdy vystupujícího pod jménem Idea, který v Olomouci představí zbrusu nové album Tempo. Ve 20 hodin poté v prostorách Zbrojnice pokračuje program festivalu tagtool projekcí.

Posledním bodem letošního olomouckého street artu je vernisáž výstavy Based on true story, která proběhne v Long Story Short Hostel & Café v poslední den festivalu, tedy ve čtvrtek, od půl šesté večer. Návštěvníky čekají unikátní obrazy umělce Openmindz360 (Marek Nenutil).

Street Art Festival, tak jak jej známe dnes, vznikl v roce 2015, kdy volně navázal na Live Graffiti Show probíhající každé léto již od roku 2007. Nekomerční background si festival udržuje dodnes, kdy dává umělcům naprostou svobodu v jejich tvorbě.

Dvanáctý ročník Street Art Festivalu se koná v Olomouci ve spolupráci s městem Olomouc a Univerzitou Palackého.

 

Tisková zpráva | Foto Facebook Street art Festival

Štítky Street Art Festival, mural, graffiti, kultura, umění

O čem píše Drbna.cz

ROZHOVOR: Stěžovat si, ale nic nedělat, to je česká povaha. Chceme to změnit, říká iniciátor protestu Rezek proti vedení fotbaluROZHOVOR: Stěžovat si, ale nic nedělat, to je česká povaha. Chceme to změnit, říká iniciátor protestu Rezek proti vedení fotbalu

ROZHOVOR: Stěžovat si, ale nic nedělat, to je česká povaha. Chceme to změnit, říká iniciátor protestu Rezek proti vedení fotbalu

Dnes, 14:16Je jedním z iniciátorů nedělního protestu v nižší fotbalové soutěži, kdy hráči Opočna a Přepych v...

Do některých škol v ČR chodí tisíc dětí, do jiných míň než desetDo některých škol v ČR chodí tisíc dětí, do jiných míň než deset

Do některých škol v ČR chodí tisíc dětí, do jiných míň než deset

Dnes, 11:34Velikosti škol v Česku jsou velmi rozdílné. Zatímco do těch největších může chodit i víc než tisíc...

Skupina Rewe, majitel Exim Tours, kupuje CK FischerSkupina Rewe, majitel Exim Tours, kupuje CK Fischer

Skupina Rewe, majitel Exim Tours, kupuje CK Fischer

Dnes, 10:02Německá skupina Rewe, majitel Exim Tours, kupuje od skupiny KKCG českého miliardáře Karla Komárka...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o