Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

Neředínské letecké muzeum se stěhuje pryč z Olomouce

pátek, 30. října 2015, 10:22

Od přístí sezóny budou muset cestovat fanoušci letectví za leteckým muzeem mimo Olomouc. Provozovatelé současného neředínského muzea už v těchto dnech sbírku přesouvají mimo město, ne však příliš daleko. Pro Olomoučany tak nebude podle provozovatelů problém za sbírkou dojet.

Provozovatelé se stěhují z pronajatých hal na neředínském letišti od města do svých vlastních prostor. Město jim totiž dalo v září výpověď. Provozovatelé žádali o novou smlouvu, nicméně město ji odmítlo potvrdit.

Město jim ale dalo čas, aby si provozovatelé našli nové prostory. Nové prostory našli, zatím však tají, kam se přesně stěhují. Veřejnost se zatím musí spokojit s informací, že to bude v těsné blízkosti města. Podle slov Zdeňka Svobodníka, ředitele Leteckého muzea Olomouc, bude lokalita v dojezdové vzdálenosti do dvaceti kilometrů.

V současné době je jeden hangár zcela vyklizen a předán městu. Ve druhém se ještě nacházejí demontovaná letadla a ostatní části celé sbírky.

 

O čem píše Drbna.cz

Odbory a nemocnice: Stát dluží nemocnicím stovky milionůOdbory a nemocnice: Stát dluží nemocnicím stovky milionů

Odbory a nemocnice: Stát dluží nemocnicím stovky milionů

úterý, 23. července 2019, 17:20Stát prostřednictvím zdravotních pojišťoven dluží podle zdravotnických odborů, asociace nemocnic a...

Ústavní žalobu na Zemana projedná Senát ve středu odpoledneÚstavní žalobu na Zemana projedná Senát ve středu odpoledne

Ústavní žalobu na Zemana projedná Senát ve středu odpoledne

úterý, 23. července 2019, 17:08Návrh ústavní žaloby na prezidenta Miloše Zemana projedná Senát zřejmě ve středu v podvečer....

Česko čekají velká vedra, ve středu bude až 35 stupňůČesko čekají velká vedra, ve středu bude až 35 stupňů

Česko čekají velká vedra, ve středu bude až 35 stupňů

úterý, 23. července 2019, 12:06Většinu území ČR čekají v následujících dnech tropické teploty, které postupně porostou. Dnes...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o