Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

Poslední listopadový pátek bude patřit PechaKucha Night, konat se bude v bývalé výrobní hale

úterý, 22. listopadu 2016, 09:49

Poslední listopadový pátek bude patřit v pořadí třináctému vydání PechaKucha Night. PechaKucha opět otevře dveře zajímavého architektonického objektu a kromě prezentací bude lákat i na uměleckou performance.

Pravidelní návštěvníci večerů PechaKucha jsou již zvyklí, že tento formát odkrývá zajímavé osobnosti a jejich projekty. Další přidaná hodnota akcí je, že se je organizátoři vždy snaží zasadit do jiného prostředí. V pátek 25/11 se PechaKucha Night odehraje na adrese Jungmannova 3 v bývalém výrobním objektu. Ten je nově ve vlastnictví soukromého majitele, který má v plánu celou budovu přetvořit na galerii současného umění.

Na budoucí účel budovy navazuje i doprovodný program akce. Umělecká performance Pekař Kuchař, která bude v režii performerů Davida Helána a Miloše Šeina bude pracovat s časovým omezením formátu PechaKucha. Jak přesně bude performance vypadat, ale zatím organizátoři prozradit nechtějí: ,,Co můžeme prozradit je, že během akce vznikne několik uměleckých děl, která se budou na konci večera dražit. Návštěvníci si tak budou moci z akce odnést i kus umění domů,” doplňuje Ondřej Nosek z organizačního týmu.

Prezentace, které během večera zazní, tentokrát nebudou provázány žádným tématem. „Tři večery jsme letos podřídili určitému tématu a nyní jsme měli potřebu pozvat lidi, jejichž práce je nám sympatická a zároveň se nenechat čímkoliv svazovat. Výběr prezentujících nám vyplynul zcela přirozeně,” komentuje výběr účastníků pořadatelka Alžběta Smejkalová.

Umění bude samozřejmě zastoupeno i v prezentacích, kromě preformerů vystoupí třeba sochař Robert Buček. Z Plzně přijedou zástupci spolku Pěstuj prostor Marek Sivák a Silvie Hašlová. Jejich prezentace se dotkne pojetí městského veřejného prostoru. Architekta Adéla Pečlová zase představí kolekci šperků inspirovanou jak jinak, než architekturou. “Lákat můžeme i na autory motivačního diáře DOLLER nebo prezentaci představující návrh kreativního coworkingového centra v Olomouci od Mad Nest,” doplňují výběr prezentujících organizátoři.

Prostor, kde se akce bude konat byl dle slov organizátorů výzvou: “Budova je poměrně velká a my chtěli využít její potenciál. Chtěli jsme připravit program, který bude adekvátní možnostem, které budova skýtá. Pevně věříme, že návštěvníci akce budou spokojení,” uzavírají Ondřej Nosek a Alžběta Smejkalová.

Prostory budou návštěvníkům otevřeny od 19:00. Hlavní program, tedy prezentace, začne obligátně ve 20:20. Vzhledem k tomu, že budova bude vytápěna pouze plynovými ohřívači, doporučují pořadatelé vybavit se teplým oblečením. Teplé občerstvení pro zahřátí zajistí kavárna Kafe jak lusk.

Průběžné informace o akci mohou zájemci sledovat na facebookovém profilu akce: PechaKucha Night Olomouc. Vstupenky je možné koupit online na portálu GoOut.  

PechaKucha Night, úspěšná akce o formátu 20 na 20, je večer založený na prezentacích složených z 20 snímků, kdy každý běží právě 20 vteřin. Každý prezentující tak má přesně vyměřený čas 6 min a 40 vteřin na to, aby představil svou práci nebo nápady.  Spolek ​maj PechaKuchu​ v Olomouci organizuje již třetím rokem. Organizátoři chtějí s využitím tohoto formátu informovat o aktuálním dění především v oborech módy, designu a architektury.

Tisková zpráva | Foto Facebook PechaKucha Olomouc

O čem píše Drbna.cz

Vysílání z nedělní demonstrace na ČT vidělo čtvrt milionu lidíVysílání z nedělní demonstrace na ČT vidělo čtvrt milionu lidí

Vysílání z nedělní demonstrace na ČT vidělo čtvrt milionu lidí

Dnes, 14:30Vysílání z nedělní demonstrace na pražské Letné vidělo na kanále ČT 24 v průměru 245 tisíc diváků...

POLITOLOGOVÉ: Letná Babišovi vadí, voliče ANO ale nemusí ovlivnitPOLITOLOGOVÉ: Letná Babišovi vadí, voliče ANO ale nemusí ovlivnit

POLITOLOGOVÉ: Letná Babišovi vadí, voliče ANO ale nemusí ovlivnit

Dnes, 13:55Nedělní protivládní demonstrace na pražské Letné, která byla dosud největším občanským protestem od...

Premiér je překvapen. Čím víc peněz dáváme, tím jsou lidé nespokojenější, říkáPremiér je překvapen. Čím víc peněz dáváme, tím jsou lidé nespokojenější, říká

Premiér je překvapen. Čím víc peněz dáváme, tím jsou lidé nespokojenější, říká

Dnes, 11:20Čím více peněz dala vláda do platů, investic nebo vědy a výzkumu, tím více jsou lidé...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o